New Bluetooth Headphones 9D Stereo High Bass Sport Earphones Handfree Touch Control Tws Wireless Earbuds Waterproof Headset
$3.99
In stock
New in Bluetooth Headphones 9D Stereo High Bass Sport Earphones Handfree Touch Control Tws Wireless Earbuds Waterproof Headset
Wireless Earphones TWS Bluetooth 5.1 Sports Headphones Touch Control Waterproof Headsets
1, Bluetooth V5.1 support most of bluetooth devices and lower power consumption
2, It can full charge 2 earphones around 8 times, offer more music time.
3, With waterproof technology, no need to worry about water and sweat anymore
4, 10mms dual drive units, enjoy 9D strong deep bass music sound
5, Popular one button control function, support switch songs, phone call and call voice assiatant.
Products A, B Accessories Lists:
2* Bluetooth Earphones
1* Charging Case
1* USB Cable
1* User Manual
2* Earphone Cups(L,M Size)











| Weight | 0.064 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 12 × 3 in |
| Brand Name | CHUBAN |
| Style | Wireless headphone & headset |
| Vocalism Principle | Orthodynamic |
| Origin | |
| Material | ABS, Plastic |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | WireLess |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | CE, Dot, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee, BQB, CB |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | NONE |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Sound Isolating | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Magnet Type | Ferrite |
| Voice assistant built-in | Yes |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Resistance | 32 |
| Line Length | 1 |
| Package List | User Manual, Charging case, Charging Cable, Replaceable Pads Set |
| Height[mm] | 5 |
| Control Button | Yes |
| Width[mm] | 5 |
| Codecs | AAC, Apt-X, sbc, LDAC, Apt-X HD |
| Driver Diameter | 6 |
| Depth[mm] | 6 |
| Sensitivity | 156 |
| Is wireless | Yes |
| Weight[g] | 70 |
| NFC Technology | No |
| Connectors | Type c |
| Earcups Type | Semi-open |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Total Harmonic Distortion | 5 |
| Charging Method | Charging case |
| Max Output | 9 |
| Support APP | Yes |
| Function | For Internet Bar, Monitor Headphone, for Video Game, Common Headphone, For Mobile Phone, HiFi Headphone, Sport, Kids’ Headphones, For Study |
| Battery Capacity[mAh] | 900 |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| With Microphone | Yes |
| Features | Waterproof, With microphone, Amazon Alexa Support, Apple Siri Support, Detachable Cable, Active Noice Cancelling, Dual Connection, Playback Control, Google Assistant Support |
| Feature 2 | Auto Pairing + Bluetooth Headphones |
| Style 2 | audifonos para celular + auriculares bluetooth inalambrico |
| Style 3 | Sport headphones, Waterproof + Binaural Call |
| Music Time | Around 4-5 Hours |
| Dropshipping&Wholesales | Support |
| Feature 3 | fone bluetooth |
| Feature 4 | audifonos bluetooth inalambrico |
| Feature 5 | auriculares bluetooth |
| Feature 6 | fone de ouvido sem fio |
| Feature 7 | fone de ouvido |
| Feature 8 | fone de ouvido bluetooth |
| Feature 9 | audifonos |
| Feature 10 | audifonos bluetooth |
| Feature 11 | ecouteurs sans fils |
| Feature 12 | caixa de som bluetooth |
| Feature 13 | fone ouvido bluetooth sem fio |
| Feature 14 | New in Bluetooth Headphones 9D Stereo High Bass Sport Earphones |
| Choice | yes |
16 reviews for New Bluetooth Headphones 9D Stereo High Bass Sport Earphones Handfree Touch Control Tws Wireless Earbuds Waterproof Headset
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

b***s –
They work great
Color: black
Anonymous –
It fits well, just need to see how long the battery lasts.
Color: black
U***r –
Good seller earphones are perfect
Color: black
j***r –
Good sound quality good excellent presentation
Color: black
0***r –
Works fine are really loud and chafe fast love them
Color: Black
D***l –
I love the headphones they work good and the delivery was excellent thank you
Color: Black
G***m –
The sound is good but some may not like it due to the fact that it isn’t as good as some more modern earbuds like airpods, but i love them. I use them for all sorts of things and they don’t fall out as easy.
Color: black
Anonymous –
Good, easy to pair with Bluetooth, good sound.
Color: black
y***s –
They sound very good for the price, they are worth it.
Color: black
F***r –
Very impressed. They’re very loud and clear. I will definitely order again
Color: black
f***r –
These work great! Good buy! ! 😁
Color: black
k***r –
Very nice earphones for the price. Very well made and very happy.
Color: black
Anonymous –
Sent super fast. The item is as described and of very good quality. I recommend it.
Color: black
T***n –
Numbers display is a little funky but it’s perfect
Color: black
P***s –
They work alot better than i expected.i allowed my fiancee to use them for a day n now it seems as if i might have to order me another pair
Color: black
Anonymous –
Excellent product, I found the sound very pleasant and the design very practical.
Color: black