Original A6S TWS Headset Wireless Earphones Bluetooth Headphones Sport Stereo Fone Bluetooth Earbuds for Xiaomi Huawei iPhone
$3.99
• Bluetooth Technology :Experience seamless connectivity with the A6s TWS headset, featuring Bluetooth technology for wireless communication.
• In-Ear Design :The in-ear design of these headphones provides a snug fit, ensuring comfortable wear and superior sound isolation.
• Balanced Armature Principle :Equipped with a balanced armature principle, these headphones deliver clear, high-quality sound, enhancing your audio experience.
• Semi-Open Earcups :The semi-open earcups design allows for easy communication without having to remove the headphones, making them perfect for sports or outdoor activities.
• High Impedance Range :With an impedance range up to 32 Ω, these headphones produce rich, dynamic sound, suitable for various music genres.
• Durable Plastic Material :Constructed from durable plastic, these headphones are designed to withstand daily wear and tear, ensuring long-lasting use.
1.Dustproof and waterproof:Dustproof and IPX5 waterproof, Double-eared split design, single and double ears are free to wear.
2.Automatically pair:Will automatically pair, power on after taking out from the 280mAh charging box.
3.One button control: One button control easily to turn on/off, play/pause/switch music, hands free calling to driving, working, meeting, running.
4.Intelligent compatibility: support all Bluetooth mobile phone, tablet, notebook, QQ music, movies, etc., universal all mobile phone.
Specifications:
Color: Black
Bluetooth Version: V5.0
Bluetooth Distance: 10m
Charging Time: about 1-2 hours
Standby Time: about 80 hours
Music Time: about 3 hours
Talking Time: about 4 h
Note:
Q: What should I do if I cannot turn on the headphones after receiving them?
A: Due to the long transportation time, the earphones may run out of battery. At this time, it is necessary to fully charge the earphones before use. Note that there is a protective film attached to the back of the earphones, which needs to be removed before charging.
Q: One of the two headphones is not working
A: If one of the headphones cannot be connected, it is necessary to disconnect the Bluetooth connection of the headphones. Then put the headphones back into the charging case, wait for about 1 minute, then remove the headphones and try reconnecting.






















| Weight | 0.039 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 2 in |
| Brand Name | BULIAN |
| Style | Wired in-ear headphones |
| Vocalism Principle | Balanced Armature |
| Origin | |
| Material | Plastic |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | WireLess |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Plug Type | NONE |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | Other |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Sound Isolating | No |
| Waterproof | No |
| Frequency Response Range | 20 – 20000 |
| Magnet Type | Ferrite |
| Voice assistant built-in | No |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Resistance | 32 |
| Control Button | Yes |
| Driver Diameter | 20 |
| Sensitivity | 123 |
| Is wireless | Yes |
| NFC Technology | No |
| Connectors | None |
| Earcups Type | Semi-open |
| Bluetooth Version | 5.1 |
| Total Harmonic Distortion | 10 |
| Charging Method | cable |
| Max Output | 1 |
| Support Memory Card | No |
| Support APP | No |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| With Microphone | Yes |
| Choice | yes |
14 reviews for Original A6S TWS Headset Wireless Earphones Bluetooth Headphones Sport Stereo Fone Bluetooth Earbuds for Xiaomi Huawei iPhone
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

U***v –
Really cute lightweight fits comfortably in the ears. Does a good job with blocking out noise. Has a clear sound when playing music and on the phone.
Color: pink
C***y –
Nice headset, good sound quality and battery life
Color: pink
s***o –
It arrived quickly and in excellent condition, I liked them and they look great, a good purchase at a good price.
good seller
Color: WHITE
B***e –
Thanks for your dedication to get me my items
Color: black
3***r –
I love it 😀
Color: black
J***n –
Work great and good audio
Color: black
Anonymous –
I love this so much
Color: green
G***r –
Nice
Color: green
Anonymous –
good
Color: pink
Anonymous –
Amazing sound !
Color: WHITE
C***t –
Pretty good product for being so cheap
Color: pink
Anonymous –
They work really well! I just wish that they had a longer lasting battery..
Color: black
A***z –
it works very well
Color: black
Anonymous –
Beautiful
Color: WHITE