Macarone Wireless Bluetooth Headphones With Microphone Sound Insulation Gaming Earphone Hifi Bass Earbuds Blutooth5.3 Hedset
Rated 5.00 out of 5 based on 12 customer ratings
(12 customer reviews)
$4.99 – $5.99Price range: $4.99 through $5.99
SKU:
G5IGMB8IZXCL
Category: Portable Audio & Video
Description






























Additional information
| Weight | 0.161 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 8 in |
| Brand Name | CHUBAN |
| Style | Wireless headphone & headset |
| Vocalism Principle | Balanced Armature |
| Origin | |
| Material | ABS, Plastic |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | WireLess |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | NONE |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Sound Isolating | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Magnet Type | Other |
| Voice assistant built-in | Yes |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Resistance | 32 |
| Package List | User Manual, charger |
| Height[mm] | 70 |
| Control Button | Yes |
| Width[mm] | 110 |
| Codecs | NONE |
| Depth[mm] | 170 |
| Sensitivity | 123 |
| Is wireless | Yes |
| Weight[g] | 160 |
| NFC Technology | Yes |
| Connectors | USB |
| Earcups Type | Semi-open |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Total Harmonic Distortion | 1 |
| Charging Method | cable |
| Max Output | 42 |
| Support Memory Card | No |
| Support APP | Yes |
| Function | for Video Game, for Powersports, HiFi Headphone, Sport, For Office, For Study |
| Battery Capacity[mAh] | 900 |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| With Microphone | Yes |
| Features | Waterproof, With microphone, Amazon Alexa Support, Active Noice Cancelling |
| Choice | yes |
Reviews (12)
12 reviews for Macarone Wireless Bluetooth Headphones With Microphone Sound Insulation Gaming Earphone Hifi Bass Earbuds Blutooth5.3 Hedset
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$4.99 – $5.99Price range: $4.99 through $5.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$7.99 – $8.99Price range: $7.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$7.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$45.99 – $46.99Price range: $45.99 through $46.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$23.99 – $25.99Price range: $23.99 through $25.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

h***r –
Great sound. Comfortable to wear. I really like the color.
Color: green
F***o –
I bought this for my son and he loves it. He takes it everywhere we go so he can listen to his shows on his phone or music too.
Color: green
Anonymous –
I love the headphones i just need to learn how to use them efficiently. The only thing is my box was crushed. I don’t see any external damage and hopefully no internal damage.
Color: Black
K***z –
Love it thank you so much
Color: Pink
Anonymous –
They are pretty loud which i like! I don’t like ear buds so these work perfect and they are easy to be put away cause they fold 😊
Color: Pink
T***y –
Fits my smaller head really well on the smallest adjustment. Sound is nice and was easy to connect to phone.
Color: Blue
A***l –
Loud , nice , i got the color black and it’s so cool . Would buy again!
Color: black
a***r –
Ouuu they loud i love that
Color: Black
L***a –
Fits awesomely, makes a good gift bc it’s adjustable
Color: black
Anonymous –
I have used the sound is great i can hardly hear my husband use his mic when playing on his console
Color: Pink
Anonymous –
For the price, i love these! Plus the colors are great. Definitely not beats headphones but they do the job! I will for sure but another couple pair just to keep around.
Color: green
Anonymous –
I got for my elderly mother and she absolutely loves them! She uses them to hear her television!
Color: green