Shoumi Newest Wireless Headphones Bluetooth Earphones Large Headset Helmets with Mic Support TF-Card Mp3 Play display screen
$19.99 – $24.99Price range: $19.99 through $24.99

TF / Micro SD card with the loaded MP3 music and listen to the song directly on the headset.
Designed with Bluetooth 5.0 chipset for lower power consumption and higher compatibility.
Built-in microphone: Supports hands-free calling and voice .
With the latest enhancements, your voice sounds clearer in a noisy environment.
40mm diaphragm speaker driver, deep sound quality stereo, enjoy wireless high quality music.
Soft leather ear pads and a retractable headband reduce the burden on your ears.Do not feel uncomfortable,when wearing for a long time.
Ergonomic design that simulates soft earmuffs based on human skin texture to ensure lasting comfort.

Model: AKZ Max600 wireless headset
Uses: wireless headphones, voice headsets.
Bluetooth version: V5.0.
Bluetooth mode support: A2DP 1.2, AVRCP 1.0, HSP, HSF 1.5.
Frequency: 2.402-2.480GHZ, 2.4G ISM band.
RF performance: receiver sensitivity: -84dBm; transmit power up to 4dBm.
Frequency response: 20 Hz-20 KHz.
Signal to noise ratio (SNR): 70Db.
Total harmonic distortion rate (THD) 0.1%.
Power indicator: Red and blue indicators flash alternately.
Charging port: USB charging interface.
Normal charging time: 1-2 hours.
Talk time: up to 10-20 hours.
Standby time: up to 15 days.
Working temperature: -20 ° C -55 ° C.
Other features: support status indicator, charging indicator display.
Color: Black,white

1 * wireless earphone
1 * USB charge cable
1 * 3.5mm audio cable
1 * User Manual 
1.Because the packing size and other reasons, the shipping cost is not very accuracy, if you need other shipping ( DHL/UPS/FedEx/ARAMEX/TNT…)
please contact us,we will give you best price, thank you
2.Please allow 1-5mm error due to manual measurement, make sure you do not mind before you bid.
3.Because each display or light will have a certain color difference, this is difficult for sellers to achieve no color difference, so please understand before
placing the order, the color difference is not within the scope of quality problems. thank you!
Product show:

















| Weight | 0.342 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 14 × 8 in |
| Brand Name | NONE, SHOUMI |
| Style | Wireless headphone & headset, Wireless headphone & headset |
| Vocalism Principle | Orthodynamic, Orthodynamic |
| Origin | , |
| Material | Silica Gel, Plastic, Silica Gel |
| High-concerned chemical | None, None |
| Communication | Wireless+Wired, Wireless+Wired |
| Volume Control | Yes, Yes |
| Category | Earphones & Headphones, Earphones & Headphones |
| Certification | FCC, CE, FCC |
| Number Of Drivers | 2, 2 |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | Synthetic leather |
| Active Noise-Cancellation | Yes, No |
| Sound Isolating | Yes, Yes |
| Waterproof | Yes, No |
| Magnet Type | Ferrite, Ferrite |
| Wireless Type | Bluetooth, Bluetooth |
| Resistance | 32, 32 |
| Line Length | 0m |
| Package List | User Manual, User Manual, Detachable Audio Cable |
| Control Button | Yes, Yes |
| Codecs | sbc, AAC, sbc, LDAC |
| Driver Diameter | 40, 40mm |
| Sensitivity | 100, 100dB |
| Is wireless | Yes, Yes |
| Connectors | 3.5 MM, USB |
| Earcups Type | Sealed, Sealed |
| Bluetooth Version | 5.0, 5.0 |
| Total Harmonic Distortion | 1, 1% |
| Charging Method | cable, cable |
| Max Output | 40, 40mW |
| Support Memory Card | Yes, Yes |
| Support APP | No, No |
| Function | for Video Game, For Internet Bar, Monitor Headphone, for Video Game, Common Headphone, For |
| Maximum wireless range[m] | 10m-20m, 10m-20m |
| With Microphone | Yes, Yes |
| Features | With microphone, With microphone |
| Material headphone pads | Synthetic leather |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Plug type | Line Type |
| Wear way | Head-mounted over the ear |
| Connect way | bluetooth 5.0 |
| Deep Bass | Support |
| Birthdays | yes |
| Festivals | yes |
| housewarming | yes |
| Advertising promotions | yes |
| Business gifts | yes |
| Opening ceremonies | yes |
| Noise cancelling | support |
| Stereo | yes |
| HiFi | support |
| Over the ear | yes |
| Children Gifts | Support |
| Function 1 | Noise reduction headphones |
| Feature 1 | with microphone large headset |
| Function 2 | Music earphone |
| Feature 2 | PC game headset |
| Feature 3 | Wireless headband earphone |
| Function 3 | Kids Christmas gift |
| feature 4 | HD microphone |
| feature 5 | Big Earmuff Headset |
| feature 6 | Wireless Phoes Headphone |
| feature 7 | with Microphone Earphone |
| feature 8 | Support TF card Helmet |
| Choice | yes |
19 reviews for Shoumi Newest Wireless Headphones Bluetooth Earphones Large Headset Helmets with Mic Support TF-Card Mp3 Play display screen
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

A***a –
They are very good and have a nice sound.
Color: HD200 Black
R***r –
Very good and doesn’t need to be charged constantly – lasts a long time.
Color: HD200 Black
Anonymous –
Nice. Very good sound. A bit squishing the ears at first but it’s loose a bit in a few days of use. Good .for the price.
Color: HD200 Black Ships From: CHINA
N***l –
Great headset with good sound. Bought these for the kids, so perfect as an entry level set of headphones. Easy to connect via bluetooth, and all works just as described.
Color: HD200 Black
J***Z –
Exactly as described. Very good product for its price.
Color: HD200 Black Ships From: CHINA
J***h –
A very good product
Color: HD200 Black
Anonymous –
Hits hight quality sound good color and very nice sound
Color: HD200 Black
Anonymous –
fabulous I had one before and I loved it… I gave it to my partner and they couldn’t stop smiling
Color: HD200 Black
Anonymous –
Excellent headphones. Good quality, beautiful
Color: HD200 Black
a***r –
Excellent headphones for the price, fast shipping and item was as described.
Color: HD200 Black
L***o –
They sound very good, with Bluetooth better than with the cable.
Color: HD200 Black
v***n –
very good sound quality.
Color: HD200 Black
O***h –
Good day. The headphones arrived without damage. Normal noise cancellation. Headband fit is normal. Bass is a bit dry compared to ANQER. Over time, I think I’ll get used to it. In three years, Anker fell apart; let’s see how long Lenovo lasts.
Color: HD200 Black
Anonymous –
High-quality headphones look and feel like an original brand. Highly recommend buying them for the third time.
Color: HD200 Black
c***r –
Very good connects easily and functions great would recommend
Color: HD200 Black
a***r –
These are great bluetooth headphones, and they can also be used as regular headphones with a 3.5mm to 3.5mm stereo cable.
Color: HD200 Black
Anonymous –
Works well
Color: HD200 Black
B***n –
Came faster than i thought and i was surprised how easy it is to turn it on and off. It fits nice for a big head, feels good on my ears and sound quality is good like almost like a mini theater.
Color: HD200 Black
Anonymous –
Great price. Solid sound. Comfortable. Quick shipping.
Color: HD200 Black