Wired Headphones 3.5mm Sport Earbuds with Bass Phone Earphones Stereo Headset with Mic volume control Music Earphones
Rated 5.00 out of 5 based on 17 customer ratings
(17 customer reviews)
$1.99 – $2.99Price range: $1.99 through $2.99
SKU:
UKRUV3BJYMXI
Category: Portable Audio & Video
Description
Wired Headphones 3.5mm Sport Earbuds with Bass Phone Earphones Stereo Headset with Mic volume control Music Earphones








Additional information
| Weight | 0.030 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 5 in |
| Number Of Drivers | 2 |
| Brand Name | HCQWBING |
| Driver Diameter | 3.5 |
| Material | Plastic |
| Communication | Wired |
| Resistance | 16 |
| Line Length | 1.2 |
| Connectors | 3.5 MM |
| Style | In-ear |
| Frequency Response Range | 1 – 1000 |
| Plug Type | Line Type |
| Waterproof | No |
| Is wireless | No |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Support Memory Card | No |
| Origin | |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Certification | NONE |
| Earcups Type | Sealed |
| Total Harmonic Distortion | 1 |
| With Microphone | Yes |
| Wireless Type | None |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Codecs | NONE |
| Sensitivity | 94 |
| Function | Common Headphone, For Mobile Phone, HiFi Headphone |
| Support APP | No |
| Features | With microphone, Active Noice Cancelling |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Control Button | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Magnet Type | Ferrite |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Reviews (17)
17 reviews for Wired Headphones 3.5mm Sport Earbuds with Bass Phone Earphones Stereo Headset with Mic volume control Music Earphones
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$4.99 – $5.99Price range: $4.99 through $5.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$20.99 – $22.99Price range: $20.99 through $22.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$29.99 – $30.99Price range: $29.99 through $30.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$7.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$23.99 – $25.99Price range: $23.99 through $25.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Anonymous –
Color: Pink
Anonymous –
Bought two of these and they work great! The volume is amazing and i’ve had no issues with the quality at all!
Color: black
K***e –
I love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product I love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product i love this product.
Color: black
J***o –
Fast shipping thanks 👍 .
Color: black
C***l –
Color: black
Anonymous –
Headset and microphone work well.
Color: black
Anonymous –
Received correctly. Good product. Thank you.
Color: black
Anonymous –
Very good product.
Color: green
A***y –
These work fine, the price is great.
Color: Pink
Anonymous –
Works
Color: black
Anonymous –
Very satisfied.
Color: black
J***a –
Great value
Color: black
J***P –
Good item, buy from this guy!
Color: black
Anonymous –
Shipped and delivered quickly. The product matches expectations.
Color: green
k***r –
Arrived haven’t used yet
Color: black
N***n –
Color: black
P***A –
perfect
Color: green