OWS Wireless Headphones Bluetooth Headset with Mics HiFi Stereo Sound Earphones Smart Touch Sports Waterproof Earbuds for phone
$5.99
The small coconut Bluetooth headset usually adopts a unique design similar to the small coconut, adding a touch of fashion and personality to the device.
Product specifications:
BT version: BT5.4
Charging interface: Type-c
Operation mode: touch
Charging time: 1.5 hours
Service life: 36H
Color: Black,White,Khaki, Purple
Weight: 60g
Communication distance: 10m (no obstacles)
Battery capacity (MAH): single headset * 30mAh
Package includes:
1pcs X28 headset wireless Bluetooth
How to use?
1. Single click the headset: turn off/on music
2. Double click the left/right headset: previous/next song
3. Triple click the left/right headset: lower/increase the volume
4. Single click the headset when there is an incoming call: answer the call
5. Press and hold the headset for 2 seconds when there is an incoming call: reject the call
6. Long press the headset touch area for more than 3 seconds: turn on the voice assistant
Note:
1. If you have any questions, please feel free to contact us, we will provide you with the most satisfactory solution within 24 hours.






















| Weight | 0.049 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 6 × 4 in |
| Brand Name | VYOPBC |
| Style | Ear Hook |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Material | Plastic |
| High-concerned chemical | None |
| Control Button | Yes |
| Communication | WireLess |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | CE, FCC |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | NONE |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | Other |
| Sound Isolating | No |
| Support Memory Card | No |
| Waterproof | Yes |
| Magnet Type | Neodymium |
| Voice assistant built-in | Yes |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Package List | User Manual, Charging case, Charging Cable |
| Codecs | AAC |
| Resistance | 32 |
| Sensitivity | 90 |
| Is wireless | Yes |
| NFC Technology | No |
| Connectors | Type c |
| Earcups Type | Semi-open |
| Bluetooth Version | Other |
| Battery life up to[hours] | 6 |
| Charging Method | Charging case |
| Function | for Video Game, Common Headphone, for Powersports, HiFi Headphone, Sport, For Outdoor |
| Battery Capacity[mAh] | 300 |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| With Microphone | Yes |
| Features | Waterproof, With microphone |
| Choice | yes |
17 reviews for OWS Wireless Headphones Bluetooth Headset with Mics HiFi Stereo Sound Earphones Smart Touch Sports Waterproof Earbuds for phone
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Y***o –
I love it
Color: black
L***n –
I bought it for my grandkids, but my son takes for him, i need buy again.
It’s so cute and clear sounds without noises on the background
Color: PURPLE
Anonymous –
It was amazing
Color: PURPLE
8***r –
Nice sound, not super excited but these are good for mellow listening, great for audio books and driving. Came fast and well packaged. I’m enjoying using these headphones. Also pain free. No i near pain.
Color: PURPLE
G***s –
I am desperate for the shipment. I ordered one of these before and these that I ordered days later arrived. I haven’t used them yet; I have similar ones, which is why I ordered more to give as gifts to my children.
Color: PURPLE
L***2 –
This is the second color i have bought. I love it and it’s great for ear canals that don’t typically fit traditional earbuds
Color: black
a***r –
Good they stay on your hears sound is great
Color: WHITE
Anonymous –
excellent the best product
Color: WHITE
Anonymous –
Love this
Color: WHITE
d***r –
Absolutely love them sound is great only thing i dont like is they come on by themselves and try connecting without me turning them on
Color: PURPLE
U***r –
Great for the price!!! Shipped really fast!!! Sooo cool!! !
Color: PURPLE
K***e –
Love them
Color: PURPLE
B***z –
Love this bluetooth
Color: black
U***r –
very nice and they connected well
Color: PURPLE
Anonymous –
I really liked them.
Color: black
9***r –
Perfect fit sounds great when listening to music or taking calls.
Color: black
Anonymous –
Perfect
Color: PURPLE