New Bee M53 Bluetooth Headset Wireless Headphone Dual-Mic Mute Noise Cancelling Earpiece Handsfree Earphones for Driver Office
Rated 4.95 out of 5 based on 19 customer ratings
(19 customer reviews)
$22.99
In stock
SKU:
FJQVLZCDI0QG
Category: Portable Audio & Video
Description
New Bee M53 Bluetooth 5.1 Headset Wireless Headphone with Dual-Mic CVC8.0 Noise Cancelling Driving Earpiece Handsfree Earphones


















Additional information
| Weight | 0.136 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 8 × 3 in |
| Brand Name | New bee |
| Style | Wired in-ear headphones |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | |
| Material | Metal, TPU, Silica Gel |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | WireLess |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | CE |
| Number Of Drivers | 1 |
| Plug Type | Line Type |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Sound Isolating | No |
| Waterproof | No |
| Voice assistant built-in | Yes |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Package List | User Manual, Charging case, USB Type-C Adapter, Replaceable Pads Set |
| Control Button | Yes |
| Battery life up to[hours] | 12 |
| Charging Method | Charging case |
| Support APP | No |
| Battery Capacity[mAh] | 85 |
| Maximum wireless range[m] | 10m-20m |
| With Microphone | Yes |
| Features | With microphone, Dual Connection |
| Choice | yes |
Reviews (19)
19 reviews for New Bee M53 Bluetooth Headset Wireless Headphone Dual-Mic Mute Noise Cancelling Earpiece Handsfree Earphones for Driver Office
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$4.99 – $5.99Price range: $4.99 through $5.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$34.99 – $37.99Price range: $34.99 through $37.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$29.99 – $30.99Price range: $29.99 through $30.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$7.99 – $8.99Price range: $7.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Anonymous –
Wow, the call quality is better than expected. Completely satisfied for the price, haha.
I am a customer service representative and have many calls, so I am sensitive to sound quality and call quality, but they meet the requirements. Next time it breaks, I’ll order again haha.
Color: English Black
S***k –
Everything is OK. I recommend! Buy with a 5% discount — letyshops.XXXcom/ua/winwin?ww=32187717 (remove XXX from the link after copying it to your browser).
Color: English Black
p***A –
Works great
Color: English Black
i***r –
It’s working good
Color: English Black
D***g –
The m53 is a very good headset, the sound quality and ergonomics are very good. I like the fact that the electronics are stored not at the back of your ear but rather on the outside of your ear canal. This makes the headset feel different and gives the user a different option to the m50 and m51 units.
Color: English Black
Anonymous –
I really like the style plus it was a quick delivery
Color: English Black
Е***й –
Everything is great, this is the third one I’ve bought and I like everything about it. It holds a charge for a long time, up to 20 meters straight to the phone, connects instantly, excellent seller. Delivery 5 days earlier. Success to everyone.
Color: M50 Russian Blue Ships From: express
S***k –
Matches the description. I recommend it! Buy with a 5% discount — letyshops.XXXcom/ua/winwin?ww=32187717 (remove XXX from the link after copying to the browser).
Color: English Black
G***t –
Good for work in the office.
Color: English Black
D***e –
It works well. Charging base working so far.
Color: English Black Ships From: CHINA
S***k –
The product matches the description. I recommend it! Buy with a 5% discount — letyshops.XXXcom/ua/winwin?ww=32187717 (remove XXX from the link after copying to the browser).
Color: English Black
S***a –
Great product! Clear sound, very good microphone, and stable connection. Perfect for driving or daily calls. The seller was professional, responsive, and the shipping was fast. Highly recommend both the product and the seller!
Color: English Black Ships From: CHINA
Л***ч –
Delivery was not long, the box was slightly damaged (cm). photo). The order itself arrived intact. The case charge is 95%, but both the earphone and the case needed a little more charging. Charging the earphone both through the case and directly. Connection to 2 devices did not cause any problems (one way or another, simultaneous playback is not possible, but the source is detected accurately and quickly). The sound is quite loud and clear. Almost not noticeable on the ears (left, right – doesn’t matter), lightweight… Easy to control. Included: earphone, case, extra ear pads and charging cable. I am satisfied with the purchase. I recommend the seller.
Color: Russian Black Ships From: express
С***ч –
Excellent headset, I use it myself. Bought it as a gift. Can be used on either the left or right ear. A charge lasts for a day. Great company, previously had over-the-ear headphones.
Color: M50 Russian Blue Ships From: express
Anonymous –
This is my third purchase of this hf, i absolutely love it, clear sound, long hours of talk and the charging chase is absolute must.
Color: M53 English Black Ships From: CHINA
Anonymous –
I purchased a product with fast delivery and good performance. It doesn’t look cheap and has great value for money.
Color: English Black
m***o –
It’s much better than expected.
In a noisy environment, it’s not up to Buds 3 level, but it reaches the level of Buds 2 and AirPods Pro 1.
Color: English Black
M***u –
A truly excellent product, I bought a second one because I decided to gift it to a fellow truck driver due to its audio quality and excellent battery life.
Color: English Black Ships From: CHINA
C***m –
It paired easily with my phone and computer and will work with both at the same time. It automatically connects when i take it out of the case. Sound quality is good, and others can hear me when i’m in a noisy data center. Battery life is good.
Color: English Black