Men Gift Gold Wireless Headphones Bluetooth Earphone Stereo Headset Game with Build-in MIC with Universal for Android and iOS
$5.99 – $9.99Price range: $5.99 through $9.99
Men Gift Gold Wireless Headphones Bluetooth Earphone Stereo Headset with Build-in MIC with 3.5mm Jack for Samsung IPHONE

1)【HI-FI,CD SOUND QUALITY】- The closed-back design of bluetooth headphones provides immersive Hi-Fi sound with BLUETOOTH V5.3 chip and 40mm driver together , which make exceptional sound reproduction and wide dynamic range to provide outstanding sound quality, rich and strong bass, crisp and clear highs.
4) 【Smart Handsfree Talking】- Built-in Concealed High Definition Sensitive Microphone, The Headphone Itself Has A Answer Incoming Phone Calls' Button To Pick Up Phone Call, Wireless Handsfree Talking.
5) 【Long play time】- Playing time up to 20 hours, and continue talk time up to 15 hours, standby time up to 360 hours.
6) 【Widely use range】- Compatible for almost all the mobile phone, tablet PC, notebook, almost any devices with bluetooth function.


























1 x the colorful bluetooth headset (Please choose color)
1 x micro USB charge cable
1 x instruction guide






























| Weight | 0.500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 20 × 15 in |
| Brand Name | CATASSU |
| Style | Wired in-ear headphones |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | |
| Material | PVC |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | WireLess |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | Line Type |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | Memory Foam |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Sound Isolating | Yes |
| Waterproof | No |
| Frequency Response Range | 18 – 20000 |
| Magnet Type | Neodymium |
| Resistance | 32Ω |
| Line Length | None |
| Control Button | Yes |
| Codecs | AAC |
| Driver Diameter | 40 |
| Sensitivity | 84dB |
| Is wireless | Yes |
| Connectors | 3.5 MM |
| Earcups Type | Sealed |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Charging Method | cable |
| Support Memory Card | Yes |
| Support APP | No |
| Function | For Mobile Phone, For Internet Bar, for Video Game, Sport, Bluetooth headphone, Microphone, Voice control |
| With Microphone | Yes |
| Wireless type | Bluetooth V5.3 |
| Range | 33 Feet about 10 Meters |
| Play time | up to 20 hours |
| Battery capacity | 400mAh lithium battery |
| Compatible | For Mobile phone pad PC TV Laptop |
| Color | 14colors |
| Charge time | 3 times |
| other function | TF card playing(excluded TF card) |
| other function2 | FM radio broadcast |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
18 reviews for Men Gift Gold Wireless Headphones Bluetooth Earphone Stereo Headset Game with Build-in MIC with Universal for Android and iOS
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

d***r –
It took a while to arrive but they are nice and worth the wait. I love they have the fm feature and they last a long time.
Color: black rose gold
L***S –
Very pleasantly surprised by the sound quality in relation to the price, I recommend. Fast charging, at low sound setting, no distracting sound output for those around you.
Color: white orange
Anonymous –
Very nice, I liked it.
Color: black gold
Anonymous –
I loved them, they sound really good.
Color: white orange
Anonymous –
The best part is that it sounds loud and clear, exactly the color I ordered. It comes with its charger, which means they will last a long time. I’m excited to use this product.
Color: white blue
C***s –
The product is as described by the seller here. The product arrived very quickly at the corresponding address. After using the product i will write additional comments. I recommend the seller and their products.
Color: white orange
l***r –
Works great
Color: black red
l***r –
Work great
Color: white orange
F***i –
These are good headphones, the sound is like that of expensive models. This is the third time i’ve bought this model, they last for 2 years, the price is good, and the delivery was fast – 8 days to california. The packaging was poor, the box was all crumpled, but i was lucky, there was no damage. Thank you to the seller.
Color: white orange
g***e –
In all honesty the sound is pretty decent it truly is good budget headphones. Does the job for a good gym session 👍 Fairly loud actually i’m very impressed.
If you’re looking to get blown away these might not be what you’re looking for, but i think for what you pay for i think they’re very good.
Color: white red
E***h –
So good
Color: white orange
Anonymous –
Great headphones! Plenty of base, good clean sound. Good sound blocking. I’ve already ordered another one for my wife.
Color: white orange
Anonymous –
Great set of noise blocking wireless earphones. They do everything that much more expensive earphones do: radio, sd card. Bluetooth, telephone hook up,. Great bass. Very comfortable and easy to use. They even give you directions over your earphones on how to set up the bluetooth. What a wonderful deal. Especially for the price!
Color: white pink
Anonymous –
Great, except.when connecting the voice instruction has a strong chinese accent.but fancy little headset function very well
Color: white blue
C***l –
Very loud, crystal clear. Beautiful gift.
Color: black red
M***a –
This is a good product and very cheap
Color: black red
Anonymous –
Product is exactly as depicted. The sound is excellent and the quality is on par with headsets that are much more expensive. The sound is very rich not tinny the fit is excellent but not too tight. I highly recommend the seller. ally there was a problem with shipping and delivery but the seller quickly responded and the issue was completely resolved.
Color: white orange
J***r –
They work as said they are good
Color: black red