Wireless Bluetooth Headphones Foldable Lightweight Waterproof Earphones
$33.99 Original price was: $33.99.$23.99Current price is: $23.99.
In stock
Foldable Design
Convenient foldable design allows for easy storage and transport, perfect for on-the-go music lovers.
High-Resolution Audio
Experience crystal-clear sound with high-resolution audio, ensuring every note is heard in stunning clarity.
Long-Lasting Battery Life
Never miss a beat with long-lasting battery life, ensuring your headphones are ready when you are.
Waterproof Feature
Dance to your favorite tunes worry-free with the waterproof feature, perfect for outdoor adventures.
Wireless Bluetooth Connectivity
Enjoy uninterrupted music with wireless Bluetooth connectivity, offering a range of up to 40m.








| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 13 × 8 in |
| Brand Name | NONE |
| Style | Wireless headphone & headset |
| Vocalism Principle | Air Vocalism Principle |
| Origin | |
| Material | Metal, Leather |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | WireLess |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Plug Type | NONE |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Sound Isolating | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Is wireless | Yes |
| Weight[g] | 200 |
| Connectors | USB |
| Battery life up to[hours] | 6 |
| Charging Method | Batteries |
| Maximum wireless range[m] | 30m-40m |
1 review for Wireless Bluetooth Headphones Foldable Lightweight Waterproof Earphones
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

R***d –
Color: Pcs Ships From: United States