MONSTER Wireless Bluetooth 5.3 Earphones LCD Touch Screen Headphones ANC Noise Reduction Headset Built In HD Mic Music Earbuds
Rated 4.79 out of 5 based on 14 customer ratings
(14 customer reviews)
$4.99 – $89.99Price range: $4.99 through $89.99
SKU:
OG4GKX1BQ9RN
Category: Portable Audio & Video
Description






Additional information
| Weight | 0.500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 in |
| Brand Name | NONE |
| Style | Tws in-ear headphones |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | |
| Material | Metal, Plastic |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | True wireless |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | CE |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | NONE |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Sound Isolating | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Frequency Response Range | 20 – 20000 |
| Magnet Type | Ferrite |
| Voice assistant built-in | No |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Package List | User Manual, Charging case, Charging Cable |
| Control Button | No |
| Codecs | NONE |
| Driver Diameter | 13 |
| Is wireless | Yes |
| Weight[g] | 68 |
| NFC Technology | No |
| Connectors | Type c |
| Earcups Type | Sealed |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Battery life up to[hours] | 4-6 |
| Total Harmonic Distortion | 1 |
| Charging Method | Charging case |
| Support APP | Yes |
| Function | for Video Game, Common Headphone, For Mobile Phone, for Powersports, Sport, For Outdoor, For Office, For Study |
| Battery Capacity[mAh] | 350-500 |
| Maximum wireless range[m] | 10m-20m |
| With Microphone | Yes |
| Bluetooth Earphone | wireless headset |
| bluetooth earbuds | bluetooth earphones |
| wireless earbuds | wireless headphones |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Reviews (14)
14 reviews for MONSTER Wireless Bluetooth 5.3 Earphones LCD Touch Screen Headphones ANC Noise Reduction Headset Built In HD Mic Music Earbuds
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$21.99 – $41.99Price range: $21.99 through $41.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$7.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Anonymous –
Color: Touch Screen1 Ships From:
Anonymous –
Color: Touch Screen 1 Ships From:
Anonymous –
The sound volume is very high and they have a screen that lights up.
Color: Touch Screen5 Ships From:
Anonymous –
They seem to be of very good quality, they are a bit heavy unlike the regular ones, they have many functions and the sound and touch in general are quite good. I still don’t know if the battery life is good, but for the price it wouldn’t matter if they last 4 or 5 hours. I give them a 10 out of 10.
Color: Touch Screen 1 Ships From:
A***a –
Color: NO Touch NO box Ships From:
Anonymous –
Color: NO Touch NO box Ships From:
Anonymous –
Good quality and arrived super fast, it was exactly the product shown, very well done.
Color: NO Touch NO box Ships From:
B***r –
Color: Touch Screen 3 Ships From:
B***r –
Color: Touch Screen3 Ships From:
Anonymous –
Incredible value. Screen is great. Anc works. Quality finish.
Color: Touch Screen NO box Ships From:
Anonymous –
Color: Touch Screen 1 Ships From:
Anonymous –
Color: touch screen NO box Ships From:
Anonymous –
I chose the variation without a screen, they are simple headphones, for the price you can’t expect much, they sound loud but the sound is not very clear or crisp, the instructions include a QR code to download an app, but it doesn’t recognize the headphones, it’s not necessary to download it to use them.
Color: NO Touch Screen 1 Ships From:
Anonymous –
They are pretty nice.
The bad thing is that the charging to the box is not delayed due to the screen.
They have good bass, you can adjust it to your liking in the control box.
Color: Touch Screen 1 Ships From: