2026 New 7.9MM Ultra Thin Smart Watch Women Screen Always Display Time Sports Bracelet Bluetooth Call Fashion Smartwatches ios
$26.99 – $30.99Price range: $26.99 through $30.99
Watch Parameters
➤1.43 inch HD screen with 466*466 resolution;
➤Battery capacity: 200Mah
➤Standby time about 30 days, working time about 3-5 days;
➤Main chip: RTL8762D
➤Health monitoring: heart rate, blood oxygen, sleep, women's health monitoring
➤Waterproof: IP68 waterproof rating;
➤ Bluetooth version: Bluetooth 5.3 ble transmission range: about 10M
➤Compatible mobile phones: Android 4.0 and above, ISO9.0 and above
➤App: DaFit
Watch Main Functions
Call reminder push, SMS reminder push, WeChat reminder push, QQ reminder push, exercise record (steps, mileage, etc.), track map, sleep monitoring, sedentary reminder, calorie counting, stopwatch, low battery reminder, handheld bright screen, fast charging, ultra-low power consumption, heart rate, blood pressure, vibration, sports mode, remote photography, music control, smart alarm weather forecast, large HD screen, multi-dial on/off, WeChat Movement. Talk
Smartwatch Menu Language
Chinese, Traditional Chinese, English, German, Korean, Spanish, Japanese, French, Russian, Arabic, Ukrainian, Italian, Portuguese, Dutch, Maltese, Czech, Romanian, Thai, German, Vietnamese, Romanian, Indonesian, Arabic, Turkish.
Packing List
➤Smartwatch*1
➤USB magnetic charging cable*1
➤User Manual*1
➤al retail box*1.



















































| Weight | 0.177 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 14 × 3 in |
| Brand Name | Jooeniok |
| Category | Smart Watches |
| System | Android Wear, Proprietary OS, Android OS, iOS, Wear OS, Color OS, HarmonyOS, FreeRTOS, Wacth OS, Zepp OS, DuWear, Tizen OS |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, Power Reserve, Phase of the Moon, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Calendar, Countdown, Calculators, Oxymeter |
| Battery Life | 3 |
| SIM Card Available | No |
| Type | On Wrist |
| Voice assistant built-in | Yes |
| Language | English, Russian, Spanish, Portuguese, Turkish, Italian, French, German, Korean, Japanese, Ukrainian, Dutch, Arabic, Indonesian |
| High-concerned chemical | None |
| Display Size | 1.43inch |
| Network Mode | None |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Women’s Health Monitoring, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Stress Monitor |
| RAM | 128 MB |
| Screen Shape | Round |
| Battery Capacity(mAh) | 180-220mAh |
| Resolution | 466*466 |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| GPS | No |
| Screen Material | AMOLED |
| Multiple Dials | Yes |
| Application Age Group | Adult |
| Mechanism | Yes |
| Origin | |
| Compatibility | All Compatible |
| ROM | <128MB |
| Rear Camera | None |
| Activity Tracked | Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| Launch Date | 2025 |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Band Material | Silica Gel |
| Touch Screen | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Band Detachable | No |
| App name | DaFit |
| Style | Fashion |
| Movement Type | Electronic |
| Model | v89 |
| APP Download Available | Yes |
| Case Material | Alloy |
| WIFI | No |
| Support Alexa | N |
| function1 | reloj hombre |
| function2 | smart watch |
| function3 | watches for man |
| function4 | relogio masculino |
| function5 | reloj inteligente |
| function6 | reloj |
| function7 | watches for woman |
| function8 | relojes smart watch |
| function9 | smartwatch hombre |
| function10 | smartwatch 2025 |
| function11 | reloj inteligente hombre |
| function12 | reloj mujer |
| function13 | ANOLED High Definition Screen |
| function14 | 1.43-inch 466*466 Ultra HD Display |
| function15 | The screen always shows the time |
| function16 | Skin-friendly alloy body |
| function17 | Bluetooth calling |
| function18 | sports mode |
| function19 | Ladies watches |
| function20 | Custom dials |
| function21 | For Android IOS |
| function22 | For HUAWEI XIAOMI |
| Choice | yes |
11 reviews for 2026 New 7.9MM Ultra Thin Smart Watch Women Screen Always Display Time Sports Bracelet Bluetooth Call Fashion Smartwatches ios
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Excellent product, very good, my mom loved it, for the price it looks very nice.
Color: rose gold net
Anonymous –
Everything went smoothly!! Great team, you guys! !
Color: rose gold net
Anonymous –
The quality is so good for its price and it paired easily with my samsung phone. Its come in a clutch when my phone dies when im out of the house too.
Color: Rose gold steel
Anonymous –
Not a bad watch for the money… works quickly… delivered quickly… the downside is that without an app it doesn’t connect to a smartphone…
Color: rose gold net
Anonymous –
Beautiful
Color: Silver net
Anonymous –
Super
Color: Golden mesh belt
D***k –
Super
Color: Golden mesh belt
Anonymous –
Excellent watch!! Arrived quickly
Color: rose gold net
r***n –
Excellent watch!! Arrived quickly
Color: rose gold net
a***r –
Good product. I like it.
Color: rose gold net
S***e –
Great product & great service… thankyou 👏🏾
Color: Silver net