Original Mini Bluetooth 5.0 Speaker Big Audio With Deep Bass Sound Outdoor Soundbox Music Portable Camping Loudspeaker
Rated 4.94 out of 5 based on 18 customer ratings
(18 customer reviews)
$9.99
In stock
SKU:
E1ZYXB3DOYM9
Category: Portable Audio & Video
Description
















Additional information
| Weight | 0.248 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 9 in |
| Brand Name | NONE, KaiAqua |
| Power Source | Battery, Battery, Battery |
| Inbox adaptor | NO |
| Cabinet Material | Metal, Metal |
| Audio Crossover | Full-Range, Full-Range |
| Waterproof | Yes, Yes |
| Voltage range | USB (5-20V DC) |
| Communication | Induction, Induction |
| Channels | 2 (2.0), 2 (2.0) |
| Support APP | No, No |
| Battery | Yes, Yes |
| Category | Speakers, Speakers |
| Use | Home, Home |
| Origin | , |
| Sound Mode | Standard Mode, Smart Sound Mode, Live Sound Mode, Extra Bass Mode, Standard Mode |
| Voice Control | No, No |
| Number of Loudspeaker Enclosure | 1, 1 |
| Input Power(W) | <25 W, <25 W |
| High-concerned chemical | None, None |
| Input/Output | USB, USB |
| Intelligent Personal Assistant | NONE, None |
| Tweeter material | Metal, Metal |
| Acoustic enclosure | Other, Other |
| Remote Control | No, No |
| Weight[g] | 54g, 54g |
| Number of devices connectable simultaneously | 1 |
| Bluetooth Version | 5.0, 5.0 |
| Sensivity | 30, 30 |
| Support Memory Card | No, No |
| Battery Capacity[mAh] | 200AH |
| Display Screen | No |
| Material | Metal, Metal |
| Battery capacity [mAh] | 200AH |
| Number of devices connectable simultaneo | 1 |
| AC adapter | No |
| Speaker type | Portable |
| Product features Bluetooth | Bluetooth call |
| TWS couplet | mobile phone selfie device |
| Frequency response 20Hz-20KHz | Charging parameter 5V |
| USB | battery capacity 200mAh |
| Choice | yes |
Reviews (18)
18 reviews for Original Mini Bluetooth 5.0 Speaker Big Audio With Deep Bass Sound Outdoor Soundbox Music Portable Camping Loudspeaker
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$8.99 – $10.99Price range: $8.99 through $10.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$21.99 – $41.99Price range: $21.99 through $41.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
New Mini Portable Car Audio A9 Dazzling Crack LED Wireless Bluetooth 4.1 Subwoofer Speaker TF Card
4.8
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$7.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

T***c –
For the prices is really fair,not bass power but the sound is decent.
Color: Grey Woofer Size/Full-Range Size: 1 inch
Anonymous –
Good. As described.
Color: K3 Pro
O***z –
This is the second one I’ve bought, it sounds excellent and can also be paired with the other for stereo sound, simply great, and at a very good price.
Color: Grey
Anonymous –
This is a very well made little external speaker that i bought to use with my ipad. The sound is excellent for its size, when you turn it on it lets you know the bluetooth is connected with nice sounds. I think i will buy another one, i heard the sound will be stereo with 2 speakers working together.
Color: K3 Pro
J***e –
Oh… It’s small but useful. The sound seems quite good too. It’s good value for money.
Color: Grey
m***r –
Worked great with the switch out of the dock.
Color: Grey
e***r –
Excellent product when comparing size and quality. Very good sound quality
Color: K3 Pro
M***a –
Good sound, fast delivery.
Color: K3 Pro
T***z –
Compact, super sound, I loved it.
Color: Grey
Anonymous –
Good cost-benefit ratio
Color: K3 Pro
S***s –
Slightly tinny but very good for the price
Color: K3 Pro
V***S –
Good quality and attractive price!
Color: K3 Pro
F***S –
I am very satisfied.
Color: Grey Woofer Size/Full-Range Size: 1 inch
R***a –
Good
Color: Grey Woofer Size/Full-Range Size: 1 inch
j***e –
Great sound for a small speaker and price. Happy to have it.
Color: K3 Pro
T***w –
Overall i like them. Sound quality isnt amazing and the bass could be better. But the stereo pairing mode is awesome and kindof makes up for it. For the price its a nice setup.
Color: Grey
D***M –
Excellent, highly recommended.
Color: Grey
Anonymous –
Very good speaker. Even though the box has been crushed terribly, the speaker itself is intact. Very nice product from lenovo.
Color: K3 Pro