Zealot-S32PRO Powerful Bluetooth Speaker, Bass Wireless, LED Light, Outdoor Speakers, Subwoofer, Waterproof Sound Box Support
$22.99
In stock

Product Features:
Battery capacity: 3000mah
Bluetooth version: 5.2
Speaker: 15W
Transmission distance: 10m
Frequency response: 20Hz-20KHz
Signal to noise ratio: ≥ 85dB
Working voltage: 3.7V
Distortion: < 1%
Charging voltage: DC5V
Charging interface: type-c
TF card playback: 10H
Standby time: ≥ 30 days
Charging time: 5H
IN STOCK !!! FAST SHIPPING

Long Playtime
S32PRO has a built-in lithium-ion polymer battery with a long battery life and can play music for 15 hours continuously.

Super small steel cannon
The S32PRO is equipped with a 57mm full range driver with a total output power of 15W (root mean square), specifically tuned for music, making bass clearer and more transparent.

Product List
* Large battery
* 15 Hours Playtime
* Bluetooth V5.2
* 15W high-power

True 360 ° stereo
Full Bass Stereo – Bluetooth speakers provide immersive sound, rich bass, mid high, and dynamic sound. Even at maximum volume, there will be no broken sound, just like a live concert performance.

Portable and Long Battery Life
Party speaker,with strong bass beyond its size,and 15H super long playtime.The long battery life and loud sound effects make it suitable for any indoor&outdoor activities.uses the stronger internal magnetic speakers.It makes the speakers bluetooth wireless with stronger anti-interference ability,and lighter weight,which is used in various high-end speakers.If you are looking for portable speakers,this would be up to your choice.

Dual Pairing wireless speaker
Connect 2 speakers together, they would play together at the same time!After the first connection,the subsequent connection of the two speakers bluetooth wireless will be connected automatically by themselves.Different models of Zealot wireless speakers with bluetooth can do dual pairing by each other. However, either of the two wifi bluetooth speakers portable wireless can be sold alone. One party speaker also plays great!

Wireless Bluetooth Streaming
Bluetooth V5.2 features strong resolution, stable transmission, low power consumption, and wide purpose of use, delivering high-quality audio experience.

Strong Bluetooth 5.2 signal
The portable speakers bluetooth wireless can connect normally under any difficult conditions and the signal is not disturbed.Antenna design with Bluetooth 5.2 provides greater wireless range 100ft and efficient connection to any Bluetooth devices.The Bluetooth 5.2 chip easily reads music play list. The wireless speakers not only can connect laptop, phone, MP3, iPhone,iPad, but also personal computer, TV or other non-Bluetooth device with 3.5mm audio jacks.

IPX5 Waterproof
The portable speakers bluetooth wireless is resistant to splash, rain, gentle spray, therefore it is applicable in shower room,by the pool or beach.But do not drop it directly into water.In addition,Zealot speakers bluetooth wireless cover 12-month hassle-free purchase experiences and our lifetime customer services assistance. If you are doing halloween decorations, let music surround by your side, colorful your life.

Packing list
1x Zealot S32pro bluetooth speaker
1x charging cable
1x user manual

BRAND INTRODUCTION
Zealot Digital Technology Co., Ltd., established in August 2010, is a high-tech enterprise that has been committed to the field of digital products for a long time, integrating R&D,production, sales and service. The company takes market demand as the starting point, seeks innovation, promotes development, and achieves customer needs with the awareness of sincere cooperation and the service concept of improving the quality of life of the public. The products are popular in the digital audio-visual market with their advanced technology, first-class quality, exquisite and fashionable appearance, and considerate after-sales service.
FAQ
Keeps cutting out when playing
Please ensure the speaker is within the operating range and there
are no obstacles between the speaker and the device
Not able to connect to your device
1. Restart the speaker and try again
Not able to play the music in Micro SD card
1. Please ensure the format of the Micro SD card is FAT32. It only supports FAT32 Micro SD card
2. Please ensure the formats of the music files are APE, FLAC, WAV, WMA or MP3
No sound when playing
1. Please adjust the volume of the speaker
2. Please adjust the volume of your device
3. Please check if the speaker is paused
No sound in AUX-in mode
Please ensure the audio cable is connected well
Not able to turn on
Please try to charge the speaker for about 3 hours
No respond to any operation
Please try to reset the speaker by pressing the reset
button in the AUX-in jack












| Weight | 0.520 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 12 × 10 in |
| Brand Name | ZEALOT |
| ZEALOT Model | s32 |
| Power Source | Battery, Battery |
| Inbox adaptor | NO |
| Cabinet Material | Plastic |
| Audio Crossover | Full-Range |
| Waterproof | Yes |
| Voltage range | USB (5-20V DC) |
| Communication | Bluetooth |
| Speaker Type | Portable |
| Channels | 1 |
| Support APP | No |
| Battery | Yes |
| Category | Speakers |
| Use | Home |
| Origin | |
| Sound Mode | Extra Bass Mode |
| Voice Control | No |
| Number of Loudspeaker Enclosure | 1 |
| Input Power(W) | <25 W |
| High-concerned chemical | None |
| Input/Output | AUX |
| Intelligent Personal Assistant | NONE |
| Codecs | AAC |
| Remote Control | No |
| Support Apt-x | No |
| Control | Volume control |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Total Harmonic Distortion | 1 |
| Sensivity | 85 |
| Output Voltage | 12W |
| Support Memory Card | Yes |
| Feature | Wireless subfoofer |
| Battery Capacity[mAh] | 3600 |
| Playback Function | MP3 |
| Display Screen | No, No |
| Sabwoofer cabinet material | Metal |
| Certification | CE |
| PMPO | 12W |
| Tweeter type | HORN |
| Active Noise-Cancellation | PASSIVE |
| Material | Plastic |
| Mid-range material | Metal |
| Built-in Microphone | Yes |
| Frequency Range | 20Hz-2KHz |
| Choice | yes |
14 reviews for Zealot-S32PRO Powerful Bluetooth Speaker, Bass Wireless, LED Light, Outdoor Speakers, Subwoofer, Waterproof Sound Box Support
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

R***z –
I am very satisfied with the purchase! It sounds very good because of the cost.
The battery is very durable.
I will continue to buy more, 100% recommended
Color: Black
Anonymous –
Seems to be of good quality an the sound is good enough for what i need.i would recommend…
Color: Black
9***r –
It has good sound and plenty of volume. 😃
Color: Black
Anonymous –
excellent item
Color: Black
m***r –
Could use more bass, but at this price point, it’s fine
Color: Black
T***i –
Good sound for the price.
Color: Black
n***n –
Good speaker comes as a replacement for my JBL C4, nothing to say. Quick connection, Sound 👍.
Color: Black
Anonymous –
Excellent product, price and shipping. Excellent seller ! !! Thank you.
Color: Black
E*** –
I don’t like to review things before i have actually used them, but i’m currently trying to read over the included instructions, and they pretty much tell me absolutely nothing! Literally, it says to read over the manual before use, and then proceeds to only list off warnings!! Then one part says they recommend a full charge before the first use, but then it doesn’t say anything about how long to charge it, or even how long a full charge is supposed to last! It shows you pictures of buttons, but doesn’t explain which button does what, how to connect your devices to the bluetooth of the speaker, or even the bluetooth name of the speaker!! I’m literally going in blind on using this thing! Maybe i’ll be able to find a youtube video on it that will hopefully be a lot more helpful than the absolutely useless little packet of nothing they’ve included with it! The tiny instructions literally only repeat the scattered bit of information that’s written on the box! Maybe it’s a good product, idk
Color: Black
Anonymous –
The item description is perfect.
Very good sound.
Very easy to pair two units for a spectacular stereo sound.
Fast delivery, received earlier than expected.
Color: Black
Anonymous –
It’s okay to listen to the TV. The battery life isn’t that long. I guess it’s worth it for the price.
Color: Black
M***k –
Great. Although I’ve only had it for a day and can’t say anything about the battery it contains.
Color: Black
T***r –
Very good speaker for its price, I already had one from the same brand and will continue buying from the same brand, very good.
Color: Black
p***A –
Item as described.
Thanks !
Color: Black