1202 Wireless Bluetooth Speakers Home Outdoor Portable Small Speaker Subwoofer Car Audio Bass MP3 Player Sound System LED Lights
$5.99
In stock
1202 Wireless Bluetooth Speakers Home Outdoor Portable Small Speaker Subwoofer Car Audio Bass MP3 Player Sound System LED Lights
Features:
1. Bluetooth speaker/subwoofer/LED light/Bluetooth link/TWS transmission.
2. Built-in multiple dazzle modes, one-button switch, surging bass, clear voice.
3. Endurance, one charge, enjoy the day, carry the radio, and listen freely.
4. TWS wireless interconnection, main and auxiliary, surround stereo.
5. Multi-interface transmission, three playback modes, Bluetooth/TF card/U disk.
6. Suitable for a variety of scenes: outdoor/home/outdoor activities, active atmosphere, etc.
Specifications:
Output power: 5W
Power input: 5V
Voltage: DC 5V
Speaker size: 2.25 inch
BT operating distance: 10
Msensitivity: >602dB
Battery capacity: 500 Ah
Playback time: (80% volume): 2 hours
Charging time: 3 hours
Note:
Due to the different monitor and light effect, the actual color of the item might be slightly different from the color showed on the pictures. Thank you!
Please allow 1-2cm measuring deviation due to manual measurement.
Please charge the device 30 minutes before use when it received when you receive it. it was run out of power after the long delivery. Thank you!


























| Weight | 0.216 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 10 × 9 in |
| Brand Name | CHUBAN |
| Cabinet Material | Plastic |
| Audio Crossover | Full-Range |
| Waterproof | Yes |
| Communication | USB, Bluetooth, WireLess |
| Speaker Type | Portable |
| Channels | 1 |
| Support APP | No |
| Battery | Yes |
| Category | Speakers |
| Use | Home |
| Origin | |
| Sound Mode | 3D Surround Sound Mode, Stereo Sound Mode, Live Sound Mode, Standard Mode, Game Mode |
| Voice Control | Yes |
| Power Source | Battery, USB |
| Number of Loudspeaker Enclosure | 1 |
| Input Power(W) | <25 W |
| High-concerned chemical | None |
| Input/Output | TF |
| Intelligent Personal Assistant | NONE |
| Tweeter material | Metal |
| Width[mm] | 77 |
| Acoustic enclosure | Other |
| Codecs | Apt-X |
| Depth[mm] | 155 |
| Support Apt-x | Yes |
| Weight[g] | 172 |
| Control | Volume control, Playback |
| Number of devices connectable simultaneously | 1 |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Total Harmonic Distortion | 1 |
| Sensivity | 60 |
| Feature | Play Video |
| Battery Capacity[mAh] | 500 |
| Woofer/Widerange material | Metal |
| Playback Function | Radio, MP3 |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| Sabwoofer cabinet material | Plastic |
| Certification | CE |
| PMPO | 35W |
| Touch Screen | No |
| Impedance | Other |
| Output Power | 175W |
| Active Noise-Cancellation | Active |
| Remote Control | No |
| Support Memory Card | Yes |
| Material | Plastic |
| Display Screen | No |
| Mid-range material | Other |
| Built-in Microphone | No |
| Frequency Range | 20Hz-2KHz |
| Choice | yes |
13 reviews for 1202 Wireless Bluetooth Speakers Home Outdoor Portable Small Speaker Subwoofer Car Audio Bass MP3 Player Sound System LED Lights
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
This is surprisingly really good quality. The sound was really good it was easily connected to my phone really happy considering the price that i paid for.
Color: S12 Black
a***r –
Great speaker with great sound. Price is very cheap and worth it. It also came with a charging cord which is very convenient.
Color: black
S***l –
Just received looks ok
Color: S12 Black
d***h –
I love it
Color: XW01-L
U***r –
It’s cute l like it
Color: XW-1202-H
U***r –
Good
Color: XW-1202-H
E***o –
I receive my speaker on time and good conditions,
Color: black
Anonymous –
Looks good.
Color: XW-1202-H
d***r –
Amazing
Color: S12 Black
W***s –
Nice
Color: S12 Black
Anonymous –
I love this speaker! The lights on it are so pretty.
Color: S12 Black
Anonymous –
This works perfect
Color: S12 Black
U***r –
Great very quick
Color: black