18650 Battery Charger 1/2/4 Slots Dual 18650 Charging 3.7V Rechargeable Lithium Battery USB Charger For 16340 14500 18650
$1.99 – $4.99Price range: $1.99 through $4.99
Notice! ! This charger is a lithium battery charger and is not suitable for nickel-cadmium AA/AAA batteries! ! Please identify your battery model! !
Output voltage: DC 4.2V 600mA
Features: compatible with multiple batteries
Charging indicator: charging red light, full charge green light
Product size: 125 * 92 * 30mm
Not include battery
Compatible with the following lithium batteries
1 slots/2 slots 10440 14500 16340 16650
14650 18350 18500 18650
(Only the four-slot version is suitable for 26650)
(4 slots) 10440 14500 16340 16650
14650 18350 18500 18650
















| Weight | 0.100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 9 × 3 in |
| Brand Name | FENGKUABAO |
| Quick charge | No |
| Data Transmission | No |
| High-concerned chemical | None |
| Intelligent Charge | Yes |
| Output Power | ≤37.5 |
| Origin | |
| Display screen | Yes |
| Voltage range | USB (5-20V DC) |
| Power Source | Other |
| Type | USB |
| Certification | CE, FCC |
| Use | Standard Battery |
| GaN | No |
| Output Current | 3A |
| Model Number | For 18650 Battery Charger |
| Voltage | 3.7 В |
| Package | Yes |
| Output Interface | USB |
| Choice | yes |
12 reviews for 18650 Battery Charger 1/2/4 Slots Dual 18650 Charging 3.7V Rechargeable Lithium Battery USB Charger For 16340 14500 18650
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

K***y –
Decent does what it says it does
Color: 4 slots
Anonymous –
Love the item.
Color: 2 slots
Anonymous –
I needed it, but I bought it cheaply at Cheonwon Mart. Cheonwon Mart really delivers within 5 days. It was packaged in plastic like Coupang, delivered safely and quickly, and CJ Express delivers even on weekends. So I received it well when I needed it. The product is really good for the price. These days, I’m enjoying finding cost-effective products on Ali, so I’m buying good items at low prices.
Color: 4 slots
C***s –
Plastic feels kinda cheap but so was the price does what it’s supposed to i would recommend it just be kinda gentle with it.
Color: 2 slots
F***z –
everything perfect
Color: 4 slots
v***z –
loads well
Color: 1 slots
T***1 –
Charges my batteries as advertised. 10 days from ordering to my mailbox, accurate product description, great price. Output is dc 4.2v 1000ma
Color: 4 slots
a***A –
Very good.
Color: 2 slots
Anonymous –
Precise and usain bolt delivery(fastest delivery).
Color: 2 slots
T***Z –
Excellent seller, fast shipment of the package and received in perfect condition. You can buy with confidence from this seller. Best regards. (Thank you to the seller)
Color: 1 slots
F***e –
Everything is fine.
Color: 1 slots
Anonymous –
Excellent product, arrived on time and in good condition, well packaged. I recommend it to those who want to try it.
Color: 1 slots