PD 65W GaN USB Charger 2-in-1 Dual Ports USB-A & USB-C Fast Charging Adapter
$23.99 Original price was: $23.99.$13.99Current price is: $13.99.
PD 65W GaN EU/US Plug USB Charger 2 In 1 Dual Ports USB Type C Fast Charging Wall Charger Portable Quick Charging Power Adapter
Features
65W Ultra-Fast Charging: Charges your devices up to twice as fast with PD 65W technology.
Dual Ports: Equipped with USB-A and USB-C ports for simultaneous charging of multiple devices.
Smart Chip Protection: Built-in smart chip ensures comprehensive circuit protection against overcurrent, overvoltage, and overheating.
High-Temperature Resistance: Features a durable rubber core that resists high temperatures during fast charging.
Compact & Portable: Sleek design with dimensions of 8cm x 4.2cm x 3cm, making it easy to carry.
Broad Compatibility: Works with smartphones, tablets, wireless chargers, and more.
Specifications
Product : PD 65W Fast Charger
Color: Black, White
Plug Type: EU/US Plug
Input: 100-240V 50-60Hz 0.8A
Output (USB-A): 5V-3A, 9V-2A, 12V-1.5A
Output (USB-C): 5V-3A, 9V-3A, 12V-2.5A, 15V-2A, 20V-1.5A
Dimensions: 8cm (height) x 4.2cm (width) x 3cm (thickness)
Package Includes
1* PD 65W Fast Charger/Set


























| Weight | 0.071 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 3 in |
| Brand Name | NONE |
| Quick charge | Yes |
| Data Transmission | No |
| High-concerned chemical | None |
| Intelligent Charge | Yes |
| Output Power | 50-74.6(include74.6) |
| Origin | |
| Display screen | No |
| Voltage range | Low voltage non-USB (below 75V DC, below 50V AC) |
| Power Source | Ac |
| Type | Universal Charger, Travel, Quick charger |
| Certification | CE, RoHS, UL |
| GaN | No |
| Compatible Devices | Phones |
| Max. Output Power | 65W |
| Model Number | Type C USB Phone Charger |
| Package | Yes |
| Output Interface | USB |
| Color | White/Black |
| Plug Type | EU/US Plug |
| Feature 1 | USB Charger/Type C Charger, USB C Charger |
| Feature 3 | PD Charger |
| Feature 4 | Fast Charging Charger/ Quick Charging Charger |
| Feature 5 | Mobile Phone Charger/Portable Charger/Wall Charger |
| Feature 6 | USB Charger For iPhone 12 13 14 11X XS Max XR 8 7 6 6S Plus |
| Feature 7 | Type C Charger For Xiaomi Huawei Samsung |
| Choice | yes |
15 reviews for PD 65W GaN USB Charger 2-in-1 Dual Ports USB-A & USB-C Fast Charging Adapter
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Anonymous –
Very good, satisfied.
Color: White EU
A***o –
Works perfectly
Color: White EU
U***r –
For my son who loved it!
Color: Black US
P***r –
Excellent
Color: Black EU
Anonymous –
Great charger
Color: Black US
K***s –
Good product fast shipping good quality
Color: White EU
J***s –
👍.
Color: Black EU
P***k –
looks good and solid
Color: White EU
B***R –
No problem. It works well
Color: White EU
Anonymous –
Excellent
Color: Black EU
C***l –
Charger works awesome
Color: Black US
F***o –
Good product, recommended.
Color: Black EU
B***y –
Item as described, fast shipping, thank you !
Color: White EU
M***l –
As described, would definitely buy again.
Fast shipping to Germany
Color: White EU
M***n –
Good equipment.
Color: White EU