Dual Pot Wax Heater Professional Paraffin Hair Removal Machine Dual Parrafin Hot Facial Skin Equipment Spa Household
$53.99 – $54.99Price range: $53.99 through $54.99
Double Pot Hard Wax Heater Paraffin Wax Hair Removal Machine High Temperature Aluminum Wax Melting Machine Care Hair Removal Mac
Product Description
1. Professional wax heater. It pampers the skin, improves dryness and makes the skin smoother.
2. The dual-chamber electric wax heater adopts a durable aluminum pan and metal structure body, which is easy to clean and can be used for a longer time.
3. The two pots can be set to different temperatures, which is more convenient to use. Easy to use, on/off switch, base has non-slip rubber feet.
4. Mute technology, the sound is 0-10 decibels when the machine is running. Fast heat conduction, high temperature resistance, frosted surface of wax heater, all metal shell is sturdy and durable.
5. Adjustable temperature. The temperature control is very fast and convenient, and the red indicator light will be on when it is hot. Equipped with two handles for easy movement of the machine.
Product Specifications
Color white
Material aluminum
Size 33*22*18cm
Weight 2kg
Power 200W
Voltage 110-120V
Diameter 12cm
Feature1 Dual Paraffin Containers
Feature2 Painless Hair Removal
Feature3 Wax beans melt at high temperature


































| Weight | 2.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 18 × 27 in |
| Brand Name | NONE |
| Origin | , |
| Commodity Quality Certification | ce |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 220V, 110-120V |
| Certification | CE |
| Model Number | ALC116 |
| Weight | 2kg, 2kg |
| Type | Paraffin Heater |
| Color | white |
| Material | aluminum |
| Size | 33*18*22cm |
| Power | 200W |
| Diameter | 12cm |
| Feature1 | Dual Paraffin Containers |
| Feature2 | Painless Hair Removal |
| Feature3 | Wax beans melt at high temperature |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
4 reviews for Dual Pot Wax Heater Professional Paraffin Hair Removal Machine Dual Parrafin Hot Facial Skin Equipment Spa Household
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

f***f –
Hahaha haha haha, I can’t hear you ^^ Please wait a moment. What’s going on?
Color: EU plug Ships From:
Anonymous –
Color: AU plug Ships From:
Anonymous –
The delivery is very fast and the price is very low.
The delivery is very fast and the price is very low.
The delivery is very fast and the price is very low.
The delivery is very fast and the price is very low.
Color: EU plug Ships From:
Anonymous –
Perfect as described, works very well. Heats up quite quickly. Easy to use.
Color: US plug Ships From: