Cartoon Coffee Cup and Saucer Creative Hat Shaped Water Cups Cosplay Anime Chopper Ace Sabo Ceramic Mug Dessert Plate Gifts
$13.99 – $25.99Price range: $13.99 through $25.99
Material: Ceramic
Product style: Cartoon
Product packaging weight:
Luffy: 590g,Eiss: 520g,Sabo: 520g,Chopper: 600g
Product size: as shown below
Product package size: 20x20x11cm
Packing list: 1 cup, 1 saucer
Note:
1.Due to the different monitor and light effect, the actual color of the item might be slightly different from the color showed on the pictures. Thank you!
2.Please allow 0.5-3cm measuring deviation due to manual measurement.






















| Weight | 0.573 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 17 × 12 in |
| Brand Name | JUSTINLAU |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | |
| Accessory Type | With Tray |
| Specification | 1 pcs |
| Shape | Handgrip, Irregular shape |
| Model Number | J0623 |
| Material | Ceramic, White porcelain |
| Style | cartoon/卡通, ality |
| Certification | CE / EU, FCM, LFGB, SGS |
| Purpose | universal |
| Drinkware Type | Mugs |
| Type | Coffee Mugs |
| Feature | Eco-Friendly, Environmental protection |
| Design | Cartoon |
| Color | Luffy Eiss Sabo Chopper |
| Set | Two-piece |
| Applicable place | Domestic |
| Applicable object | Coffee |
| Structure | Monolayer |
| Microwave oven | Not available |
| Dimensions (height, caliber) | 10CM |
| Applicable population | Grown man |
| Package | Carton |
| Capacity | 401-500ml |
| Choice | yes |
13 reviews for Cartoon Coffee Cup and Saucer Creative Hat Shaped Water Cups Cosplay Anime Chopper Ace Sabo Ceramic Mug Dessert Plate Gifts
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Hawaii Ceramic Tiki Mug Creative Cocktail Cup Easter Island Tiki Mugs Halloween Gift for Bar Tool
Cartoon Coffee Cup and Saucer Creative Hat Shaped Water Cups Cosplay Anime Chopper Ace Sabo Ceramic Mug Dessert Plate Gifts
$13.99 – $25.99Price range: $13.99 through $25.99
Material: Ceramic
Product style: Cartoon
Product packaging weight:
Luffy: 590g,Eiss: 520g,Sabo: 520g,Chopper: 600g
Product size: as shown below
Product package size: 20x20x11cm
Packing list: 1 cup, 1 saucer
Note:
1.Due to the different monitor and light effect, the actual color of the item might be slightly different from the color showed on the pictures. Thank you!
2.Please allow 0.5-3cm measuring deviation due to manual measurement.






















| Weight | 0.573 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 17 × 12 in |
| Brand Name | JUSTINLAU |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | |
| Accessory Type | With Tray |
| Specification | 1 pcs |
| Shape | Handgrip, Irregular shape |
| Model Number | J0623 |
| Material | Ceramic, White porcelain |
| Style | cartoon/卡通, ality |
| Certification | CE / EU, FCM, LFGB, SGS |
| Purpose | universal |
| Drinkware Type | Mugs |
| Type | Coffee Mugs |
| Feature | Eco-Friendly, Environmental protection |
| Design | Cartoon |
| Color | Luffy Eiss Sabo Chopper |
| Set | Two-piece |
| Applicable place | Domestic |
| Applicable object | Coffee |
| Structure | Monolayer |
| Microwave oven | Not available |
| Dimensions (height, caliber) | 10CM |
| Applicable population | Grown man |
| Package | Carton |
| Capacity | 401-500ml |
| Choice | yes |
12 reviews for Cartoon Coffee Cup and Saucer Creative Hat Shaped Water Cups Cosplay Anime Chopper Ace Sabo Ceramic Mug Dessert Plate Gifts
-
Anonymous –
Rated 5 out of 5They are beautiful 😍 it took a little while to arrive but it was worth it, they are very pretty and without damage, only the boxes arrived damaged but the cups are impeccable, I love them ❤️
Color: Eiss Capacity: 250ml
-
Anonymous –
Rated 5 out of 5Great, just as seen in the image. It was for a gift and my friend is delighted, so perfect.
Color: Luffy Capacity: 250ml
-
Anonymous –
Rated 5 out of 5Definitely a great product that is also sold on other sites.
twice the price you find here…. I recommend the itemColor: Luffy Capacity: 250ml Ships From: CHINA
-
m***r –
Rated 5 out of 5Really beautiful, arrived well packaged, low price compared to many other sites, I recommend.
Color: Luffy Capacity: 250ml
-
A***d –
Rated 5 out of 5Great 🤩.
Color: Luffy Capacity: 250ml
-
m***r –
Rated 5 out of 5suuuuuper nice, very well made and even the box it comes in is pretty. Very well protected. 100% recommended!!! P.S.: It arrived super fast.
Color: Luffy Capacity: 250ml
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.














Anonymous –
I love it! Super cute
Color: Yellow Capacity: 250ml
Anonymous –
Super cute! I love it
Color: Eiss Capacity: 250ml
Anonymous –
They are beautiful 😍 it took a little while to arrive but it was worth it, they are very pretty and without damage, only the boxes arrived damaged but the cups are impeccable, I love them ❤️
Color: Eiss Capacity: 250ml
Anonymous –
Great, just as seen in the image. It was for a gift and my friend is delighted, so perfect.
Color: Luffy Capacity: 250ml
a***a –
Excellent piece well packed, arrived without any damage. I would like to buy again as it is of very good quality.
Color: Luffy Capacity: 250ml
Anonymous –
The cup is very beautiful, just like the picture.
Color: Luffy Capacity: 250ml
Anonymous –
Definitely a great product that is also sold on other sites.
twice the price you find here…. I recommend the item
Color: Luffy Capacity: 250ml Ships From: CHINA
Anonymous –
Very beautiful! I thought it would be small, but the size is great!! I bought it and it arrived 2 days before the day I needed it, with an average delivery time of 20/23 days. I found it fast for international shipping, I recommend it.
Color: Luffy Capacity: 250ml
m***r –
Really beautiful, arrived well packaged, low price compared to many other sites, I recommend.
Color: Luffy Capacity: 250ml
A***d –
Great 🤩.
Color: Luffy Capacity: 250ml
A***o –
I loved it 💖💖💖💖💖 It looks just like the image. It came very well packaged and protected.
Color: Luffy Capacity: 250ml
m***r –
suuuuuper nice, very well made and even the box it comes in is pretty. Very well protected. 100% recommended!!! P.S.: It arrived super fast.
Color: Luffy Capacity: 250ml
A***a –
The box arrived completely dented, but the contents are exactly as shown in the image, well painted and perfect for One Piece fans who like a good coffee.
Color: Luffy Capacity: 250ml Ships From: