10yards Lace Ribbon Wedding Dress Fabrics for Embellishments for Sewing Handicraft Accessories Needlework Materials Width 2.3cm
$0.99 – $1.99Price range: $0.99 through $1.99
10yards Lace Ribbon Wedding Dress Fabrics for embellishments for sewing Handicraft accessories needlework materials Width 2.3cm
Color:Black/Sky blue/White/Pink Lace RibbonLace Ribbon
Length:10yards lot Lace Ribbon
Quality:High Quality Lace Ribbon
use:eyelash Lace Handicrafts Embroidered Net Trims Ribbons
Model:Wedding christmas Bows Apparel Sewing accessories Decorations
Feature:Water Soluble Lace Ribbon
Handicraft accessoriesFabric ribbons for crafts
Note:Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item














| Weight | 0.050 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 15 in |
| Color | Rose Red/White/Pink/ Lace Ribbon |
| Length | 10yards Lace Ribbon |
| Quality | High Quality Lace Ribbon |
| use | eyelash Lace Handicrafts Embroidered Net Trims Ribbons |
| Model | lace Wedding christmas Bows Apparel Sewing accessories Decorations |
| Feature | Water Soluble Lace Ribbon, Eco-Friendly |
| lace fabric | fabric for sewing clothes |
| Lace for diy | african lace fabric 2021 high quality lace |
| Handicraft accessories | Fabric ribbons for crafts |
| Brand Name | GuangSheng |
| Model Number | 133-1 Lace Ribbon |
| Technics | Embroidered |
| Width | 2.3 cm |
| Fabric Type | Mesh |
| Type of Wholesale | Yes(>50 Pcs) |
| Material | Spandex / Polyester |
| Set Type | Yes |
| Decoration | Lace |
| Product Type | Lace |
| Origin | |
| is_customized | No |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
12 reviews for 10yards Lace Ribbon Wedding Dress Fabrics for Embellishments for Sewing Handicraft Accessories Needlework Materials Width 2.3cm
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.



Х***а –
the color is all accurate. I didn’t measure the length. Then thanks, I recommend it.
Color: Purple Red Lace Size: 10yards
У***а –
Excellent lace at an affordable price, used for decorating doll clothes.
Color: Gray Lace Size: 10yards
С***а –
Wonderful laces, this is not the first time I buy these for sewing doll clothes, I really like them. Thank you very much to the seller for the good, neat packaging, for the fast shipping and delivery.
Color: Mint Green Lace Size: 10yards
С***а –
Wonderful laces, this is not the first time I buy these for sewing doll clothes, I really like them. Thank you very much to the seller for the good, neat packaging, for the fast shipping and delivery.
Color: Lake blue Lace Size: 10yards
Н***а –
Lace Ribbon Suitable for Decorations: on children’s items, newborn items, for decorations on nightgowns. Suitable for various crafts.
Color: pink Lace Size: 10yards
Н***а –
Lace Ribbon Suitable for Decorations: on children’s items, newborn items, for decorations on nightgowns. Suitable for various crafts.
Color: Navy Lace Size: 10yards
Anonymous –
Neat lace The shade in real life appeared darker than I expected; I was guided by reviews, but it looks good in one layer, not so dark, I like it.
Thank you ♡
Color: Brown Lace Size: 10yards
Anonymous –
Neat lace, shade as expected.
Thank you ♡
Color: Off white Lace Size: 10yards
П***а –
The color is softer than it appeared in the photo. The quality is good.
Color: purple Lace Size: 10yards
Anonymous –
Beautiful lace, new without odor, holds shape well, prickly. I have this in different colors, wide. It can be zigzagged in the middle by aligning the pattern and it will be wider. This is good for wrapping napkins, can be used for tablecloths, looks great on clothes. After washing, it’s a bit softer but not completely soft. Good for toys and crafts. Not expensive at all. Arrived in a large consolidated package well-packaged. To the Yandex Market pickup point near 🏠 home. I couldn’t find my lace, so I photographed a similar one. It’s lighter than a beautiful blue color. Thank you 🙏 💕 big.
Color: Sky blue Lace Size: 10yards
В***а –
I liked everything, packaging +5, fast delivery, the product matches the description, I recommend buying!
Color: Off white Lace Size: 10yards
И***а –
Arrived very quickly, liked it, bought it for postcards. Quite cheap, will definitely buy again.
Color: Wine red Lace Size: 10yards