Light Gauze Fog Mesh Fabric Soft Delicate Pure Color Lace Yarn For DIY Background Veil Wedding Dress Fairy Tulle Decoration P15N
$2.99 – $3.99Price range: $2.99 through $3.99
Hardness: Delicate and soft








Shopping Guidlines
Chromatism
The photoes of all the goods,we try our best to show you as the really goods. Different light and displayer may lead to some deviation.
Size
Before buying,please read carefully on production parameters. Image size is not equal to the goods size. Goods and magazine comparison chart can provide a reference for you. Due to different measurement method,allowed to have subtle data error.
The product itself peculiar smell is belong to normal. Any product after a long time transport has a certain smell also belong to normal. Open the packing placed in ventilated places can eliminate smell.
Shipment
Fast,safety,we will try our best do all well. You can choose the free shipment of Cainiao Expedited Economy/Cainiao Super Economy Global/AliExpress Saver Shipping/AliExpress Standard Shipping. DHL,EMS and the others Fast Express need pay shipping free. If you make one big order,we can shipping Fast Express free.
Payment
Credit Card:VISA/MasterCard
TT Remittance,Western Union,Qiwi Wallet,Web Money.
Notice
The parcel information need have:Full ,Detailed Address,Zip Code,Call Number,that can receive the parcel safely.
The contact name please don't abbreviations and the RU. Buyers need 3 words full name as the passport.
Feedbook
Honest Operation looking forward to win-win business with you,Trading exaluation five stars .If you have any question,please contact us,we will help you out in time .If you satified with ourservice,please remeber to give five stars evaluation.
Scan the QR code,you can buy from our store by Phone










| Weight | 0.060 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 in |
| Brand Name | LANLINYING |
| Material | 100% Polyester |
| Origin | |
| CN | Guangdong |
| Technics | Woven |
| Type | Mesh Fabric |
| Feature | Eco-Friendly, DIY Background Veil Wedding Dress Fairy Tulle Decoration |
| Suede Fabric Type | other |
| Style | plain |
| is_customized | Yes |
| Type of Wholesale | No |
| Width | 160cm |
| Pattern Type | Dyed |
| Knitted Type | Other |
| Product Type | Other Fabric |
| Set Type | No |
| Nonwoven Technics | other |
| Color | As shown |
| Item size | 100CM*160cm |
| Number | P156N |
| Name | Soft Mesh Fabric |
| Occasion | Wedding Decoration, skirt, Party, Other, DIY Craft Materials |
| Function | Decoration |
18 reviews for Light Gauze Fog Mesh Fabric Soft Delicate Pure Color Lace Yarn For DIY Background Veil Wedding Dress Fairy Tulle Decoration P15N
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

G***e –
Super happy!
Color: Tea color Size: L 100CM x W 160CM
G***e –
Color: Tea color Size: L 100CM x W 160CM
H***L –
Color matches and picture and was shipped to the us fast
Color: skin color Size: L 100CM x W 160CM
H***L –
Color matches and picture and was shipped to the us fast
Color: navy blue Size: L 100CM x W 160CM
V***r –
Great product, exactly as described and pictured! Fast shipping! Very satisfied! Thank you!
Color: coffee Size: L 100CM x W 160CM
V***r –
Great product, exactly as described and pictured! Fast shipping! Very satisfied! Thank you!
Color: navy blue Size: L 100CM x W 160CM
V***r –
Great product, exactly as described and pictured! Fast shipping! Very satisfied! Thank you!
Color: Fog blue Size: L 100CM x W 160CM
Anonymous –
Very thin but dense mesh.
Color: gray Size: L 100CM x W 160CM
a***r –
The package arrived much earlier than expected.
The fabric is pleasant to touch, perfect for many uses.
After ordering two pieces of 100 cm x 160 cm, instead of two fabrics, I received one measuring 200 cm x 160 cm.
I recommend ❤️
Color: black Size: L 100CM x W 160CM
A***h –
Color: Peach flour Size: L 100CM x W 160CM
A***h –
Color: orange Size: L 100CM x W 160CM
Anonymous –
Bought color peach, very peach in person, not as light as the product picture.
Color: Peach flour Size: L 100CM x W 160CM
G***o –
Product conforms to the description, thank you to the seller.
Color: light blue Size: L 100CM x W 160CM
B***s –
Perfect quality! I will order other colors… I recommend 100%.
Color: light gray Size: L 100CM x W 160CM
R***k –
Color: coffee Size: L 100CM x W 160CM
Z***a –
Excellent quality and just as described/shown in terms of color and gauge
Color: light pink Size: L 100CM x W 160CM
Z***a –
Excellent quality and just as described/shown in terms of color and gauge
Color: light blue Size: L 100CM x W 160CM
Anonymous –
I have already purchased it twice… light tulle, not stiff
Color: Bean Paste Powder Size: L 100CM x W 160CM