5 /10Yards Multi Colored Cotton Lace Trims Ribbon DIY Clothes Hometexile Edge Embellishement Handmade Cotton Fabric Material
$1.99 – $2.99Price range: $1.99 through $2.99
100% Crocheted Cotton Lace
Condition: Brand New
Material: 100% Cotton
39 Colors: Wine, Red, Rose Pink, Petal Peach, Brown,Purple,Blue… etc
Width: 10mm, 12mm
Package Contains: 5 Yards, 10Yards (1yard=0.91meter)
























Payment
1. We accept Alipay, T/T, Escrow.
2. We are not responsibility for any local duty on your country Custom. All price are not including the Taxes or Duty.
Shipping
1. Please make sure your address, phone number, zip code are correct.
2. Commonly, products will be sent out with 3-5 business days.
3. Express and Special lines will takes 4 to 10 days for shipping. Registered mail will takes 15 to 45 days for shipping. Economic air mail will takes 20 to 60 days.
Please be patient for the shipping.
In our position, we hope all customers can get the parcel as soon as possible.
Feedback
We are looking forward to receive positive feedbacks from customers.
Please kindly leave us positive feedbacks with 5 stars when you are satisfied to the products.
Please contact us when you are not satisfied to the products, we will find a solution for you and make you satisfied.







| Weight | 0.050 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 in |
| Brand Name | abei |
| Technics | Knitted |
| Material | 100% Cotton |
| Origin | |
| CN | Zhejiang |
| High-concerned chemical | None |
| Width | 10mm–13mm |
| Model Number | AB0522 |
| Product Type | Lace |
| Decoration | Lace |
| Fabric Type | cotton |
| is_customized | Yes |
| Feature | Eco-Friendly |
| Color | Red, Pink, Blue, Green, Grey, White, Black, Beige |
| Use | Gift packaging ribbon, Wedding celebrated decorations, Decorate girls dresses, etc |
14 reviews for 5 /10Yards Multi Colored Cotton Lace Trims Ribbon DIY Clothes Hometexile Edge Embellishement Handmade Cotton Fabric Material
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Anonymous –
Color: Red Quantity: 5码 Size: 1-1.2CM
C***n –
Very pretty, just as described
Color: Orange Pink Quantity: 10码 Size: 1-1.2CM
H***r –
Always lovely trims, thanks so much for getting them to me so quickly!
Color: Dark Green Quantity: 10码 Size: 1-1.2CM
H***r –
Color: Champagne Quantity: 10码 Size: 1-1.2CM
H***r –
Color: Lake Blue Quantity: 10码 Size: 1-1.2CM
H***r –
Color: Rose Quantity: 10码 Size: 1-1.2CM
N***h –
Color: Black Quantity: 5码 Size: 1-1.2CM
Anonymous –
Color: Purple Quantity: 5码 Size: 1-1.2CM
C***l –
Color: Black Quantity: 10码 Size: 1-1.2CM
C***l –
Color: Blue Quantity: 10码 Size: 1-1.2CM
C***l –
Color: Phosphor Quantity: 10码 Size: 1-1.2CM
C***l –
Color: Coffee Quantity: 10码 Size: 1-1.2CM
Anonymous –
Beautiful
Color: White Quantity: 5码 Size: 1-1.2CM
m***r –
Color: Red Quantity: 5码 Size: 1-1.2CM