1/2 Thread Pop Up Sprinkler with 90°/180°/360° Spray for Garden Lawn
$24.99 Original price was: $24.99.$14.99Current price is: $14.99.
: Pop up Sprinkler
Spray radius: 3~4.5m
Spray diameter: 6~9m
Connect size: 1/2 inch female thread
Work pressure: 1.5~3 bar
Flow rate: 0.5-1.2 m³/H
Model: 90 degree,180 degree,360 degree
Packing:1 Pc
Note:
It is manual measurement, there may be 1-2mm error.
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. Thank you.


























| Weight | 0.100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 10 × 5 in |
| Brand Name | Talk-Satisfied |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | |
| Model Number | 10321, 10461, 10462 |
| Sprinkler Type | Popup |
| Type | Sprinklers |
| Material | ABS, brass |
| Spray radius | 3~4.5m |
| Spray diameter | 6~9m |
| Connect size | 1/2 inch female thread |
| Work pressure | 1.5-3 bar |
| Flow rate | 0.5-1.2 m³/H |
| Model | 90 degree, 180 degree, 360 degree |
| Use | others |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
18 reviews for 1/2 Thread Pop Up Sprinkler with 90°/180°/360° Spray for Garden Lawn
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Anonymous –
Ok
Color: 360 degree
T***k –
Color: 180 degree
Anonymous –
Everything good and very fast.
Color: 90 degree
L***O –
Super product, I ordered 3 more.
Color: 360 degree
a***c –
Color: 360 degree
J***o –
Excellent product. It arrived very quickly, looks of good quality. Recommended.
Color: 90 degree
Anonymous –
very good, works perfectly
Color: 180 degree
Anonymous –
They are working perfectly, I have no problems. I am very satisfied with the product they sent me; it’s a very good product.
Color: 90 degree
Anonymous –
They are 180 and work well, you need to place a rubber ring between the filter and the bronze head to secure the filter in place.
Color: 180 degree
g***o –
Color: 360 degree
g***o –
Color: 180 degree
Anonymous –
It works perfectly!
Color: 180 degree
m***o –
Arrives in Chile within 10 days in good condition and of good quality.
Color: 180 degree
m***o –
Arrives in Chile within 10 days in good condition and of good quality.
Color: 360 degree
Anonymous –
Work’s great!
Color: 180 degree
G***n –
Excellent product
Color: 90 degree
Anonymous –
Good product, meets the expected results.
Color: 90 degree
Anonymous –
Product as described… I haven’t installed it yet. But as soon as I do, I’ll post again.
Color: 360 degree