3pcs bow embroidery Bedding set ruffles Duvet Cover Set (1*Duvet Cover + 2*Pillowcase, Without Core)for bedroom guest room
Rated 4.91 out of 5 based on 11 customer ratings
(11 customer reviews)
$34.99 – $68.99Price range: $34.99 through $68.99
SKU:
GCYAE8XZBC3P
Category: Home Textile
Description
This kit includes :
1 piece duvet cover
2 pieces pillowcases

Pictures
white





pink









Black
























Additional information
| Weight | 1.357 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 27 × 12 in |
| Brand Name | NONE |
| is_customized | Yes |
| High-concerned chemical | None |
| Fabirc Construction | 110gsm |
| Process Technique | Embroidered |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Material | 100% Polyester |
| Type | Duvetcover&2pcs Pillowcase |
| Fabirc Style | TWILL |
| Suitable Region | Eastern Europe |
| Style | Floral |
| Origin | |
| CN | Jiangsu |
| Quantity | 3 pcs |
| Weight | 1.2kg |
| Application Size | 1.0m (3.3 feet), 1.2m (4 feet), 1.35m (4.5 feet), 1.5m (5 feet), 1.8m (6 feet), 2.0m (6.6 feet), 2.2m (7 feet) |
| Color Fastness (Grade) | 2-3 |
| Main ingredients of fabric Percentage | Cotton |
| Choice | yes |
| size_info | {“sizeInfoList”:[{“length”:{“cm”:”19″x29″”, “inch”:”19″x29″”}, “size”:”135x200cm”, “vid”:-1}, {“length”:{“cm”:”19″x29″”, “inch”:”19″x29″”}, “size”:”150x200cm”, “vid”:-2}, {“length”:{“cm”:”19″x29″”, “inch”:”19″x29″”}, “size”:”168x229cm”, “vid”:-3}, {“length”:{“cm”:”19″x29″”, “inch”:”19″x29″”}, “size”:”180x200cm”, “vid”:-4}, {“length”:{“cm”:”19″x29″”, “inch”:”19″x29″”}, “size”:”200x200cm”, “vid”:-5}, {“length”:{“cm”:”19″x29″”, “inch”:”19″x29″”}, “size”:”200x230cm”, “vid”:-6}, {“length”:{“cm”:”19″x29″”, “inch”:”19″x29″”}, “size”:”220x240cm”, “vid”:-7}, {“length”:{“cm”:”19″x29″”, “inch”:”19″x29″”}, “size”:”229x229cm”, “vid”:-8}, {“length”:{“cm”:”19″x29″”, “inch”:”19″x29″”}, “size”:”264x229cm”, “vid”:-9}, {“length”:{“cm”:”19″x29″”, “inch”:”19″x29″”}, “size”:”260x240cm”, “vid”:-10}, {“length”:{“cm”:”19″x29″”, “inch”:”19″x29″”}, “size”:”150x210cm 3pcs”, “vid”:-11}]} |
Reviews (11)
11 reviews for 3pcs bow embroidery Bedding set ruffles Duvet Cover Set (1*Duvet Cover + 2*Pillowcase, Without Core)for bedroom guest room
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$9.99 – $150.99Price range: $9.99 through $150.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$14.99 – $41.99Price range: $14.99 through $41.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$10.99 – $39.99Price range: $10.99 through $39.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$1.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$35.99 – $80.99Price range: $35.99 through $80.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$48.99 – $77.99Price range: $48.99 through $77.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
D***i –
Good quality love it
Color: pink Size: 200x230cm3pcs
u***a –
It feels thick and soft. Will only know quality after a few washes.
Color: white Size: 135x200cm3pcs
2***r –
Size suitable for the order.. Beautiful, good quality, pleasant fabric
Color: pink Size: 220x240cm3pcs
Anonymous –
It’s really cute! The frills are too good. 👊🏻 👊🏻
Color: pink Size: 150x200cm3pcs
E***n –
Beautiful duvet cover, fits perfectly and neatly finished. Only the slums were slightly smaller than my pillows.
Color: pink Size: 200x200cm3pcs
d***d –
It is just like the photo and has cords at its four corners, it is 100% cotton and of good quality because it is thick and soft and has a zipper. I am very happy with my purchase.
Color: pink Size: 168x229cm3pcs
a***r –
Very good quality.
Color: white Size: 260x240cm3pcs
Anonymous –
A bit disappointing, I didn’t expect such bedding. Their quality is good, but the filling is very, very large.
Color: white Size: 180x210cm 3pcs
m***R –
Very nice, fast delivery, beautiful quality.
Color: white Size: 260x240cm3pcs
r***s –
I haven’t opened it yet but it looks very good.
Color: white Size: 180x210cm 3pcs
C***l –
fast delivery of good quality
Color: white Size: 220x240cm3pcs