Luxury Black Bedding Comforter Set with Zipper Duvet Cover and Pillowcases, Multiple Sizes
$27.99 – $36.99Price range: $27.99 through $36.99
💖 Material:100% Polyester
💖 Package include:1pc duvet cover and 1pc or 2pcs pillowcase.
💖 Quilt cover:dark thread, lock edge, zipper
💖 Pillow case:envelope type
💖 it is not easy to fade, shrink, pilling and deformation.
US-Twin 2pcs
1 X Duvet Cover: 175*220cm = 69*87 inch
1 X Pillowcases: 50*70cm = 20*28 inch
US-Full 3pcs
1 X Duvet Cover: 200*230cm = 79*90 inch
2 X Pillowcases: 50*70cm = 20*28 inch
US-Queen 3pcs
1 X Duvet Cover: 228*228cm = 90*90 inch
2 X Pillowcases: 50*70cm = 20*28 inch
US-King 3pcs
1 X Duvet Cover: 260*229cm = 102*90 inch
2 X Pillowcases: 50*91cm = 20*35 inch
EU-Single 2pcs
1 X Duvet Cover: 135*200cm = 53*79 inch
1 X Pillowcases: 50*70cm = 20*28 inch
EU-Double 3pcs
1 X Duvet Cover: 200*200cm = 79*79 inch
2 X Pillowcases: 50*70cm = 20*28 inch
EU-King 3pcs
1 X Duvet Cover: 220*240cm = 87*95 inch
2 X Pillowcases: 50*70cm = 20*28 inch
AU Single 3pcs
1 X Duvet Cover: 150*200cm = 59*79 inch
2 X Pillowcases: 50*70cm = 20*28 inch
AU-Queen 3pcs
1 X Duvet Cover: 210*210cm = 83*83 inch
2 X Pillowcases: 50*70cm = 20*28 inch













| Weight | 2.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 20 in |
| Brand Name | NONE |
| Origin | |
| CN | Jiangsu |
| High-concerned chemical | None |
| Material | 100% Polyester |
| Fabric Count | 60 |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Application Size | 1.2m (4 feet), 1.35m (4.5 feet), 1.5m (5 feet), 1.8m (6 feet), 2.0m (6.6 feet) |
| GSM | 80gsm |
| Thread Count | 100 TC |
| Style | Classic Style |
| Product application scenarios | Bed |
| Whether printing | No |
| is_customized | No |
| Pattern Type | Print, MIRCO FIBER, polyester fabric, PRINTED |
| Technics | Sanding |
| Quantity | 3 pcs |
| Use | Home |
| size_info | {“sizeInfoList”:[{“length”:{“cm”:”50*70″, “inch”:”20.00*28.00″}, “size”:”US Twin 175x220cm”, “vid”:-1}, {“length”:{“cm”:”50*70″, “inch”:”20.00*28.00″}, “size”:”US Full 200x230cm”, “vid”:-2}, {“length”:{“cm”:”50*70″, “inch”:”20.00*28.00″}, “size”:”US Queen 228x228cm”, “vid”:-3}, {“length”:{“cm”:”50*91″, “inch”:”20.00*36.00″}, “size”:”US King 229x260cm”, “vid”:-4}, {“length”:{“cm”:”50*70″, “inch”:”20.00*28.00″}, “size”:”EU Single 135x200cm”, “vid”:-5}, {“length”:{“cm”:”50*70″, “inch”:”20.00*28.00″}, “size”:”EU Double 200x200cm”, “vid”:-6}, {“length”:{“cm”:”50*70″, “inch”:”20.00*28.00″}, “size”:”EU King 220x240cm”, “vid”:-7}, {“length”:{“cm”:”50*70″, “inch”:”20.00*28.00″}, “size”:”AU Single 150x200cm”, “vid”:-8}, {“length”:{“cm”:”50*70″, “inch”:”20.00*28.00″}, “size”:”AU Queen 210x210cm”, “vid”:-9}]} |
14 reviews for Luxury Black Bedding Comforter Set with Zipper Duvet Cover and Pillowcases, Multiple Sizes
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Anonymous –
Absolutely love this duvet cover can’t wait to get it on my bed. All of the tracking information has been outstanding i couldn’t recommend this site highly enough very happy customer.
Color: 01 Size: EU King 220x240cm
Anonymous –
Color: 01 Size: EU Double 200x200cm
a***s –
Color: 01 Size: EU King 220x240cm
R***i –
perfect, thank you very much 😘 😘 😘
Color: 01 Size: US King 229x260cm
A***n –
It looks a bit like Fendi, really sexy.
Color: 01 Size: EU Single 135x200cm
M***i –
The bedding set is good! The fabric is soft and the design is nice, but i expected a bit more quality for the price. Still, it’s a decent purchase. Delivery was fast, and the seller was responsive.
Color: 01 Size: US King 229x260cm
B***r –
Color: 01 Size: EU Single 135x200cm
T***q –
Color: 01 Size: EU Double 200x200cm
a***r –
Color: 01 Size: AU Single 150x200cm
Anonymous –
As described
Color: 01 Size: EU Double 200x200cm
G***s –
Color: 02 Size: EU Double 200x200cm
Anonymous –
Too beautiful sheet, I have too much to do.
Color: 01 Size: EU King 220x240cm
É***e –
Color: 01 Size: EU Double 200x200cm
I***E –
Color: 01 Size: US King 229x260cm