Velvet Bed Frame with Adjustable Tiara Headboard, Diamond Tufted Upholstered Platform Bed Full/Queen/King
$153.99 – $322.99Price range: $153.99 through $322.99
-
Luxurious Tiara Headboard: Features an adjustable velvet headboard with diamond button tufting and rivet details, creating a regal, elegant focal point for your bedroom.
-
Sturdy & Supportive: High-quality wooden slats provide solid support for your mattress, enhancing comfort and prolonging mattress life.
-
Spacious Under-Bed Storage: 7.9-inch clearance under the bed offers ample space for storing shoes, boxes, or seasonal clothing, keeping your room organized.
-
Easy Assembly & Durable Legs: Bed slats are connected with Velcro for quick setup without extra tools. Solid wood legs ensure stability and a safe sleeping environment.
-
Box Spring Not Required: Innovative platform design eliminates the need for a box spring, saving cost while maintaining superior comfort.




| Weight | 39.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 197 × 65 × 13 in |
| Brand Name | HOOMIC |
| With Storage | Yes |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | |
| Installation Method | Assembly |
| Width(Mattress Size) | 1400mm, 1500mm, 1900mm |
| Material | Velvet |
1 review for Velvet Bed Frame with Adjustable Tiara Headboard, Diamond Tufted Upholstered Platform Bed Full/Queen/King
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Thanks very much i will always welcome to the group of white people who have the money to buy from you 😀 😀
Color: Black Size: Queen Ships From: United States