Scandinavian light luxury single sofa chair living room home bedroom leisure chair designer fabric sofa lazy small household
$181.99
In stock
Chemical-Free Material
Crafted with high-concerned chemical-free fabric, it guarantees safety and comfort for all users.
Comfortable Seating
Designed for comfort, this sofa chair ensures relaxation, making it perfect for leisurely afternoons at home.
Modern Morocco Appearance
Featuring a contemporary Morocco appearance, it adds a touch of sophistication to your home decor.
Scandinavian Design
Infused with Scandinavian aesthetics, this sofa chair promises a minimalist yet luxurious look for your living space.
Self-Contained Installation
With its self-contained installation method, setting up this sofa chair is a breeze, saving you time and effort.


| Weight | 3.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 30 in |
| Brand Name | NONE |
| Installation Method | self-contained |
| Combination | SINGLE |
| Frame Material | Plastic |
| Appearance | Modern Morocco |
| Origin | |
| CN | Guangdong |
| High-concerned chemical | None |
| Sofa Width | 2000mm~2400mm |
| Specific Use | Living Room Sofa |
| General Use | Home Furniture |
| Type | Living Room Furniture |
| Material | Fabric |
18 reviews for Scandinavian light luxury single sofa chair living room home bedroom leisure chair designer fabric sofa lazy small household
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

5***r –
It’s perfect! And exactly what i ordered thanks so much!! !
Color: light green
U***r –
Color: light green
Anonymous –
Perfect 🥰🥰
Color: light green
G***Z –
Very good product
Color: light green
A***A –
Beautiful chair!
Color: light green
l***y –
yessss!!!!🥰🥰🥰🥰.
Color: light green
D***z –
Great seller
Color: light green
T***o –
Love love love! Exactly as described and packaged well. Smooth delivery
Color: light green
P***T –
Excellent product, excellent seller. Highly recommend.
Color: light green
V***a –
I’m very pleased with the cooperation! Super store, i recommend it! They answered all my questions, the quality of the product is super! I’ll be ordering again!
Color: light green
V***y –
Recommend, high quality
Color: light green
d***r –
Color: light green
G***k –
Excellent seller.
Color: light green
A***A –
Lovely sofa!
Color: light green
A***i –
Everything perfect! Careful packaging and top-notch product.
Color: light green
e***a –
Very nice and good quality, seller is kind and quick send order
Color: light green
m***m –
Excellent product. Very high quality! The packaging is immaculate, just perfection. Very good communication with the seller, extremely professional. I will definitely purchase again. Thank you!
Color: light green
A***r –
Amazing seller and item!
Color: light green