67.7-inch Mid-Century Modern Loveseat Sofa with Wooden Legs for Living Room, Bedroom, or Office
Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)
$231.99
SKU:
FQRGP76762QR
Category: Home Furniture
Description












Additional information
| Weight | 33.43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 171 × 87 × 75 in |
| Brand Name | QWC |
| Installation Method | Assembly |
| Combination | L-shaped |
| Appearance | Modern Style, Scandinavia, Modern Morocco |
| Origin | |
| CN | Guangdong |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Sofa Width | <2000mm |
| is_SofaBed | No |
| Specific Use | Living Room Sofa |
| Model Number | SF-1008 |
| General Use | Home Furniture |
| Fabric | Velvet |
| Type | Living Room Furniture |
| Style | Minimalist Modern |
| With Storage | No |
| Material | Fabric |
| Filling | Sponge |
Reviews (1)
1 review for 67.7-inch Mid-Century Modern Loveseat Sofa with Wooden Legs for Living Room, Bedroom, or Office
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$73.99 – $113.99Price range: $73.99 through $113.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$191.99 – $268.99Price range: $191.99 through $268.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$66.99 – $95.99Price range: $66.99 through $95.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$321.99 – $339.99Price range: $321.99 through $339.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$989.99 – $1,079.99Price range: $989.99 through $1,079.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$105.99 – $137.99Price range: $105.99 through $137.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Anonymous –
Great sofa! Fast shipping. Legit! Nice wood on bottom edge and legs. Super comfortable! Great buy! Thank you seller
Color: Green Ships From: United States