Mid Century Modern TV Stand for TVs Up to 75″, Farmhouse Fluted TV Stand, Retro Wood TV Stand with Storage and Shelf
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
$112.99
In stock
SKU:
29PL7G9SW5EI
Category: Home Furniture
Description





Storage Space: This mid century modern tv stand offers ample storage with three spacious compartments, each featuring removable shelves for customizable organization. Perfect for storing various everyday items, this modern media console ensures your living area stays tidy and clutter-free while providing stylish functionality
Additional information
| Weight | 30.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 171 × 48 × 12 in |
| Brand Name | FARINI |
| Appearance | Modern Style |
| High-concerned chemical | None |
| Frame Material | Wood |
| Origin | |
| Height | 52cm |
| Material | Wooden |
| Model Number | TS008 |
| Specific Use | TV Stand |
| Type | Living Room Furniture |
| Length | 160cm |
| Size | 160*40*52cm |
| Installation Method | Assembly |
| General Use | Home Furniture |
Reviews (2)
2 reviews for Mid Century Modern TV Stand for TVs Up to 75″, Farmhouse Fluted TV Stand, Retro Wood TV Stand with Storage and Shelf
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$199.99 – $293.99Price range: $199.99 through $293.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$74.99 – $188.99Price range: $74.99 through $188.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$44.99 – $70.99Price range: $44.99 through $70.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$110.99 – $135.99Price range: $110.99 through $135.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$105.99 – $137.99Price range: $105.99 through $137.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

M***g –
I love this tv stand! It looks even better in person than it does in the photos. The quality is great for the price, and the assembly was straightforward for the most part. Pro tip for assembly: make sure you place the stand on the underside of the cabinet before fully putting it together, otherwise it won’t fit. Other than that minor detail, it’s a fantastic addition to my living room.
Ships From: United States
p***r –
Very good for the price
Ships From: United States