Bar Height Bar Stools Without Back Wooden Tall Stools for Kitchen Island Modern Bar Chairs Cotton and Linen Barstools Furniture
$67.99 – $72.99Price range: $67.99 through $72.99
Welcome to our store :
1.Free Shipping means delivery excluding tax,clearance customs, Installation fee etc.
2.Different shipping methods have different delivery times.Normally shipping will take 15-35days after we sent out,If you need faster delivery, please contact with buyer for the delivery time before place order. If you do not receive the product within the delivery time,please contact us,we will try our best to help you.
3.Please fill in your name, address, zip code and phone number correctly with your orders.
4.If you want more product,please contact us for the additional discount.
5. If you encounter any problems in shopping process, please contact us in time. We will sincerely answer for you.
6.After you receive the light, if you are satisfied, please give us five-star feedback; if you are not satisfied, please do not give bad feedback directly, please contact us, we will solve all problems for you. Thank you












| Weight | 6.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 13 × 52 in |
| Brand Name | YQXH |
| High-concerned chemical | None |
| Frame Material | Wood |
| Origin | |
| Whether Cushioned | Yes |
| Installation Method | Assembly |
| With Handrails | No |
| Type | Bar Furniture |
| Appearance | Modern Style |
| Illuminated | No |
| Material | Wood |
| Style | Europe and America |
| Use | Commercial |
| Folded | No |
| Specific Use | Bar Chair |
| Height Adjustable | No |
| Backrest Height | <=125mm |
| Is Rotatable | No |
| General Use | Commercial Furniture |
5 reviews for Bar Height Bar Stools Without Back Wooden Tall Stools for Kitchen Island Modern Bar Chairs Cotton and Linen Barstools Furniture
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

M***a –
Very good quality. Arrived without issues. Seller very professional and available.
Bought 4 and they look awsome!
Color: 60cm 1pcs Ships From:
S***m –
Color: 60cm 1pcs Ships From:
c***n –
Very happy with my purchase. The stool matches the description and is of good quality. Communication with the seller was easy, and they are attentive and accessible. Thank you very much.
Color: 80cm 1pcs Ships From:
D***o –
Color: 60cm 1pcs Ships From:
Anonymous –
Very good
Color: 60cm 1pcs Ships From: