Bathroom Cabinet with Mirror Wall Bamboo Medicine Storage Shelves
$73.99
In stock
We are a professional manufacturer in .
We support retail, and wholesale. Also support customization according to your requirements.
If you need, please feel free to contact me.
Type: Wall Cabinet
Door Mechanism: Hinge
Model: Bathroom Mirrored Cabinet
Feature: Multifunctional, Cabinet Cupboard
Material: 60% Bamboo + 15% MDF + 25% Glass
Color: Natural Wood
Load-bearing Shelves: each 2.5kg/ 5.51 lbs
Load-bearing Bottom Shelf: 10kg/ 22.05 lbs
Net Weight: 8.5kg/ 18.74 lbs
Product Dimension: L * W * H 55.5x16x61cm/ 21.85×6.30×24.01 inch
Mirror Dimension: L * H 35x47cm/ 13.78×18.50 inch
Package Included:
1 x Mirror Medicine Cabinet
2 x Glass Shelves
1 x Screw Accessories
1 x Instruction Guide








| Weight | 9.600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 64 × 39 × 12 in |
| Brand Name | Wisfor |
| High-concerned chemical | None |
| Frame Material | Bamboo |
| Installation Method | Assembly |
| Origin | |
| Type | Mirrored Cabinets |
| Mirror Light | Not Included |
| Style | Classic Style |
| Length | 61-90cm |
| Model Number | JJ-ZZ1338-WSF |
| Material | BAMBOO, 60% Bamboo + 15% MDF + 25% Glass |
| Net Weight | 8.5kg/ 18.74 lbs |
| Product Dimension | 55.5x16x61cm/ 21.85×6.30×24.01 inch |
2 reviews for Bathroom Cabinet with Mirror Wall Bamboo Medicine Storage Shelves
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

A***i –
Color: Natural Wood Ships From: GERMANY
A***e –
Color: Natural Wood Ships From: Australia