MUMUCC Student Dormitory Writing Desk Laptop Computer Desk Office Furniture Bed Table Folding Table Soft Bottom Cushion Table
Rated 5.00 out of 5 based on 10 customer ratings
(10 customer reviews)
$38.99 – $43.99Price range: $38.99 through $43.99
SKU:
BWXH6E1EHGIM
Category: Office Furniture
Description


















Additional information
| Weight | 2.083 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 57 × 39 × 10 in |
| Brand Name | MUMUCC |
| High-concerned chemical | None |
| whether electrical | No |
| Weight | 1.5kg |
| Shape | Rectangular |
| Installation Method | self-contained |
| Frame Material | None |
| Origin | |
| With Rollers | No |
| Material | Wooden |
| Wood Type | Pine |
| With Storage | Yes |
| Style | Laptop Desk |
| With Keyboard Shelf | Yes |
| With Cabinet | Yes |
| Type | School Furniture |
| Is Adjusted | Yes |
| Model Number | DH-68 |
| Specific Use | Computer Desk |
| General Use | Commercial Furniture |
| Scene | home |
| Folded | Yes |
| Choice | yes |
Reviews (10)
10 reviews for MUMUCC Student Dormitory Writing Desk Laptop Computer Desk Office Furniture Bed Table Folding Table Soft Bottom Cushion Table
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$35.99 – $41.99Price range: $35.99 through $41.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$30.99 – $35.99Price range: $30.99 through $35.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Folding Desk Computer Table Desk Student Household Small Desktop Bedroom Bedside Writing Workbench
4.8
$32.99 – $39.99Price range: $32.99 through $39.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$43.99 – $44.99Price range: $43.99 through $44.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$54.99 – $76.99Price range: $54.99 through $76.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$161.99 – $165.99Price range: $161.99 through $165.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

光***城 –
Color: DH-63coffee
Anonymous –
Color: DH-63black
Anonymous –
Thank you for the fast delivery
Color: DH-68black
a***r –
Good quality product delivered without damage. Delivery took quite long but other than that i am satisfied. I would recommend this company.
Color: DH-63black
T***y –
Came packed very well. Feels high quality for the price
The package came a little bit beaten.
Color: DH-63wood
r***a –
Color: DH-68coffee
V***r –
Fantastic item! Shipping takes a bit longer than usual because it’s an oversized item, but it was worth the wait and i will be buying another one.
Color: DH-68coffee
Anonymous –
Satisfied. Satisfied. Satisfied. Satisfied. Satisfied. Satisfied. Satisfied. Satisfied.
Color: DH-63wood
Anonymous –
Color: DH-63coffee
Anonymous –
It has a cushiony feel and seems to be good to use.
Color: DH-68wood