Fashion Men’s Quartz Wristwatch Leather Strap Watch
Rated 4.86 out of 5 based on 14 customer ratings
(14 customer reviews)
$3.99
SKU:
9D5BQFQZQQE5
Category: Men's Watches
Description




















Additional information
| Weight | 0.047 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 12 × 3 in |
| Brand Name | NONE |
| Band Material Type | Leather |
| Display Type | Roman Numeral |
| High-concerned chemical | None |
| Feature | None |
| Movement origin | CN () |
| Band Length | 21.5 |
| Style | Fashion & Casual |
| Clasp Type | Buckle |
| Origin | |
| Battery Included | Yes |
| Movement | Quartz |
| Water Resistance Depth | No Waterproof |
| Case Material | Alloy |
| Case Thickness | 9mm |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | HZM005 |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Dial Diameter | 35 to 39 mm |
| Certification | CE |
| Case Shape | Rectangle |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Choice | yes |
Reviews (14)
14 reviews for Fashion Men’s Quartz Wristwatch Leather Strap Watch
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$5.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$24.99 – $26.99Price range: $24.99 through $26.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$17.99 – $18.99Price range: $17.99 through $18.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Luxury Men Business Watches Calendar Quartz Wristwatches For Mens Clock Reloj Hombre(Without Box)
4.8
$6.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$4.99 – $6.99Price range: $4.99 through $6.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$99.99 – $102.99Price range: $99.99 through $102.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$16.99 – $23.99Price range: $16.99 through $23.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Anonymous –
Watch is beautiful works perfectly.
Color: black sliver White
R***r –
Really high quality and nice for the price, i bought 2 of them, and the brown one has a much louder ticking sound than the black one. It’s noticeably loud. That’s my only complaint. I’m not sure of the water resistance of these so i’d keep them away from water. Overall really good quality watch for the price
Color: black white
p***r –
100%
Color: black rose white
D***r –
Very nice
Color: coffee rose black
Z***a –
Love it 😍
Color: black white
Z***a –
Spectacular 😍
Color: coffee white
c***e –
Exactly what I was looking for! Small effect in the middle of the dial, small dimensions, the strap isn’t amazing but does the job and is comfortable, all at a more than attractive price! I recommend 👍
Color: black
M***a –
Love it!adjustable strap/works good/fashionable
Color: black sliver White
Anonymous –
Excellent quality. Very beautiful.
Color: coffee white
Anonymous –
Good
Color: black
H***A –
The quality of the box is excellent, the design is very good.
It arrived well protected and in good condition…
The only thing that falls a bit short is the strap, but if you change it, it gives a much more expensive and elegant look. 👌
For the price, it’s an excellent purchase.
(The strap is 20) in case you want to buy the alternative.
Color: black white
Anonymous –
The geduo quartz watch is a stylish piece with a sharp black case and a crisp white dial featuring roman numerals. The design is minimalist yet eye‑catching, making it a great accessory for everyday wear. The watch runs smoothly and feels comfortable on the wrist. Overall, it offers good value for its price and has a very good aesthetic appeal.
Color: black white
Anonymous –
Very nice looking watch. It’s a good size as well. Not too large nor too small. The band is short. It barely fit my wrist. It should be at least one inch longer.
Color: black sliver White
Anonymous –
Beautiful watch, no issues to report. Great product for its price.
Color: black white