Kids Ski Gloves Cartoon Rabbit Warm Waterproof Non-Slip Mittens for Boys Girls
$23.99 Original price was: $23.99.$13.99Current price is: $13.99.
100% Brand New and High Quality.
Type:Kids Ski Gloves
Material:Cloth
Color:7 Colors For Your ,Style As Shown
Size:Free Size(Suitable for children aged 0 to 5 years)
Flat Size:Approx 17*9 cm
Feature:Cartoon Cute,Thick Warm,Windproof,Waterproof,Non-slip,Outdoor Sports.
Occasion:Skiing, Riding, Outdoor Sports, Warm Keeping, etc.
Cute printed cartoon rabbit children’s warm gloves.
Freely adjustable wristband for comfort and convenience.
The palm is non-slip design and safe.
Made of high-quality fabric, good hygroscopicity, keep your hands warm and dry.
Excellent gloves, non-slip waterproof, suitable for outdoor use, skiing, cycling, climbing, etc.
Gloves only, other accessories demo in the picture is not included!
Package includes:1 Pair Kids Ski Gloves















| Weight | 0.042 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 × 8 in |
| Brand Name | NONE |
| High-concerned chemical | None |
| Material | Cotton, Leather, PU, Cloth |
| Origin | |
| CN | Shanghai |
| Type | Kids Ski Gloves |
| Size | Free Size(Suitable for children aged 0 to 5 years) |
| Flat Size | Approx 17*9 cm |
| Occasion | Skiing, Riding, Outdoor Sports, Warm Keeping, etc. |
| Feature | Cartoon Cute, Thick Warm, Windproof, Waterproof, Non-slip, Outdoor |
| Choice | yes |
19 reviews for Kids Ski Gloves Cartoon Rabbit Warm Waterproof Non-Slip Mittens for Boys Girls
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
B***n –
Good product. Good quality. Would recommend to those wanting high quality. Thick material and well made.
Color: pink
B***n –
Good product. Good quality. Would recommend to those wanting high quality. Thick material and well made.
Color: orange
B***n –
Good quality. Would recommend
Color: blue
B***n –
Good quality product. Warm for kids hands. Waterproof and good design. Would recommend to those who want reasonable price gloves for winter.
Color: grey
B***n –
Good quality product. Warm for kids hands. Waterproof and good design. Would recommend to those who want reasonable price gloves for winter.
Color: orange
B***n –
Good quality product. Warm for kids hands. Waterproof and good design. Would recommend to those who want reasonable price gloves for winter.
Color: black
B***n –
Good quality product. Warm for kids hands. Waterproof and good design. Would recommend to those who want reasonable price gloves for winter.
Color: pink
M***t –
Beautiful and quality children gloves, fast shipping and delivery, thank you.
Color: rose red
E***a –
Top…my kid like them all, thanks! Very warm 👌🏿 👍🏿
Color: pink
2***r –
They are a bit small but cute.
Color: rose red
k***i –
Nice for kids
Color: black
Anonymous –
Super, I recommend it.
Color: grey
5***r –
I highly recommend ❤️.
Color: rose red
J***z –
a little big for 2 years but perfect. I haven’t tried it in snow but it seems okay.
Color: rose red
J***a –
nice, soft, warm
Color: black
Anonymous –
great for the price
Color: blue
E***k –
Very cool, warm, made of fleece, with elastic bands. They don’t fall off and don’t get wet.
Color: black
5***r –
Everything is in perfect order. The product matches the description. I highly recommend it.
Color: rose red
Anonymous –
It worked perfectly for my 7-year-old daughter.
Color: rose red