Night Vision Glasses PC Frame Polarized Sunglasses Men Outdoor Sport Sun Glasses Day Night Vision Driver Night Glasses Goggles
Rated 4.87 out of 5 based on 15 customer ratings
(15 customer reviews)
$2.99
SKU:
58MHAIKAUDP7
Category: Eyewear & Accessories
Description
Filter Category:Cat 3
Lens type: Polarized
Usage Restrictions: Avoid wearing in low-light conditions
Products: Sunglasses.
Color: as shown.
Material: PC resin.
UV resistance grade: UV400.
Year/season of listing: summer of 2022.
Applicable people: men, general, adults.
Applicable scene: fashion wear, party.
Lens type: Polarized
Usage Restrictions: Avoid wearing in low-light conditions
Products: Sunglasses.
Color: as shown.
Material: PC resin.
UV resistance grade: UV400.
Year/season of listing: summer of 2022.
Applicable people: men, general, adults.
Applicable scene: fashion wear, party.
Package Included:
1*Sunglass









Additional information
| Weight | 0.030 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 3 in |
| Brand Name | NoEn_Null |
| Origin | |
| Applicable Scenarios | Outdoor |
| Professional Type | UV400 Protection |
| Gender | Men |
| Style type | Goggle |
| Model Number | 00125 |
| Product Type | Fashion Sunglasses |
| Department Name | Adult |
| Frame Material | Polycarbonate |
| Element type | Motion |
| High-concerned chemical | None |
| Lenses Material | Polycarbonate |
| Lenses Optical Attribute | polarized |
| Lens Height | 45mm |
| Boxes Included | No |
| Lens Width | 65mm |
| Item Type | EYEWEAR |
| Place Of Origin | (mainland) |
| Eyewear Type | Sunglasses |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Reviews (15)
15 reviews for Night Vision Glasses PC Frame Polarized Sunglasses Men Outdoor Sport Sun Glasses Day Night Vision Driver Night Glasses Goggles
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$1.99 – $6.99Price range: $1.99 through $6.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$1.99 – $4.99Price range: $1.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$1.99 – $4.99Price range: $1.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$1.99 – $3.99Price range: $1.99 through $3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$1.99 – $3.99Price range: $1.99 through $3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

C***A –
What I expected
Lenses Color: 6
Anonymous –
They are alright! Haven’t tried them art night i guess that’s the trie test
Lenses Color: 1
J***d –
The glass is normal glass ….waste of money
Lenses Color: 1
M***e –
Glasses fit alright
Lenses Color: 3
Anonymous –
Nice glasses not really night vision but polarized
Lenses Color: 1
O***s –
Everything is ok
Lenses Color: 3
K***n –
My mom really loves these sunglasses, because her vision at night is very bad.
Lenses Color: 7
S***n –
Excellent
Lenses Color: 3
m***A –
Ok
Lenses Color: 1
U***r –
Fit very well, quality is made well
Lenses Color: 6
R***d –
Better than my ‘blue blockers’ type sunglasses. In my experience, these do seem to make things a bit brighter and with more crisp details. I will be buying more as backups and to put in my other vehicle.
Lenses Color: 6
Anonymous –
Very nice glasses
Lenses Color: 1
1***r –
Good glasses!
Lenses Color: 3
U***r –
Great
Lenses Color: 5
j***a –
too useful
Lenses Color: 1