Reading Glasses Men Women Sports Anti-blue Light Reading Eyewear Black Red TR90 Frame Presbyopia Eyeglasses +100 to+400 glasses
$1.99 – $2.99Price range: $1.99 through $2.99










Brand New and High quality.
Type:Anti-Blue Light Reading Glasses
Material:PC
Color: As Shown
Style:Anti-blue Light,Ultra Lighth,Simple
Strength:+100/+150/+200/+250/+300/+350/+400
Gender:Men Women
Features:
High quality anti-blue light reading glasses.
The anti-blue light design can effectively block harmful blue light and protect the health of your eyes,especially when working with a computer.
PC material,ultra-lighth,easy to carry,and comfortable to wear.
Could be worn with everyday outfits or for formal dressing occasions.
Package included:1 Pc Anti-Blue Light Reading Glasses
Please Note:
The color may be little different from the picture shows as the different display computer.Hope you will like them .Thanks for your understanding !














| Weight | 0.027 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 in |
| Feature 1 | Reading glasses for men |
| Feature 2 | Glasses |
| Feature 3 | Men’s glasses |
| Feature 4 | Reading glasses |
| Feature 5 | Glasses frames for men |
| Feature 6 | glasses |
| Feature 7 | men’s sports reading glasses |
| Feature 8 | glasses frame for men |
| Feature 9 | Men’s eyeglasses frame |
| Feature 10 | sports glasses for farsightedness |
| Feature 11 | Men’s reading glasses |
| Feature 12 | Men’s eyeglasses frame |
| Feature 13 | men’s grade glasses frame |
| Feature 14 | Men’s frame glasses |
| Feature 15 | Glasses light blue |
| Feature 16 | Smart glasses with automatic adjustment |
| Feature 17 | multifocal grade glasses near and far |
| Feature 18 | glasses for men |
| Feature 19 | reading glasses for men |
| Feature 20 | Eyewear |
| Feature 21 | prescription glasses men |
| Feature 22 | optical lenses for men |
| Feature 23 | eye glasses for men |
| Feature 24 | Men’s eyeglasses frame |
| Feature 25 | reading glasses men high quality |
| Feature 26 | prescription glasses |
| Feature 27 | lunette |
| Feature 28 | graduated glasses for men |
| Feature 29 | Prescription glasses |
| Brand Name | KLASSNUM |
| Model Number | Reading Glasses |
| Frame Material | Plastic |
| Lenses Color | Clear |
| Lenses Material | Glass |
| Place Of Origin | (mainland) |
| Lenses Optical Attribute | polarized |
| High-concerned chemical | None |
| Applicable Scenarios | Sport |
| Element type | Outdoor Sports |
| Product Type | Multifunctional reading mirror |
| Origin | |
| Gender | Unisex |
| Certification | NONE |
| Item Type | EYEWEAR |
| Eyewear Type | Reading glasses |
| Style type | Rectangle |
| Lens Width | 59mm |
| Lens Height | 37mm |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
15 reviews for Reading Glasses Men Women Sports Anti-blue Light Reading Eyewear Black Red TR90 Frame Presbyopia Eyeglasses +100 to+400 glasses
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.






A***r –
Nice quality glasses
Frame Color: C- Grey-black Eye Prescription: +250
s***r –
Very good quality glasses arrived very quickly, I recommend them.
Frame Color: B- blue Eye Prescription: +150
J***s –
too much for what it cost, I liked it a lot.
Frame Color: Red-black Eye Prescription: +150
Anonymous –
Great service thank you
Frame Color: Black-black Eye Prescription: +200
C***s –
Frame Color: style 2 Eye Prescription: +100
Anonymous –
They’re better than i expected im 150% satisfied
Frame Color: style 2 Eye Prescription: +150
J***n –
They fit very well, I recommend them.
Frame Color: style 2 Eye Prescription: +150
Anonymous –
I can see good with these, good quality!
Frame Color: Grey-black Eye Prescription: +150
С***а –
very good glasses, this is my third order.
Frame Color: C- Grey-black Eye Prescription: +250
S***s –
Perfect
Frame Color: D- Blue Eye Prescription: +350
B***i –
Top functionality and savings!
Frame Color: C- Grey-black Eye Prescription: +200
M***y –
Looks good, arrived safely and well packaged, fast delivery.
Frame Color: Black-black Eye Prescription: +300
Anonymous –
The item was delivered as described without any issues, gladly again.
Frame Color: Black-black Eye Prescription: +200
Anonymous –
Great for the price
Frame Color: style 2 Eye Prescription: +200
Anonymous –
excellent product
Frame Color: Blue-black Eye Prescription: +250