Kids Winter Warm Knitted Cashmere Mittens for 1-4 Years, Velvet Thick Gloves
$21.99 Original price was: $21.99.$11.99Current price is: $11.99.
Product size: about 13*5.5cm.
Suitable age: 1-4 years old children (recommended for reference)
Product material: cashmere yarn
Product packaging: 1 pair in one opp bag.




























| Weight | 0.030 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 1 in |
| Department Name | baby |
| function | keep warm |
| fabric | knitted |
| season | winter |
| Brand Name | NONE |
| Item Type | Gloves & Mittens |
| Pattern Type | Solid |
| Model Number | KF197 |
| Material | Coral Fleece |
| High-concerned chemical | None |
| Age Range | 1-3Y |
| Gloves Size | 13*5.5cm |
| CN | Zhejiang |
| Origin | |
| Material Composition | velvet |
| Gender | Unisex |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
12 reviews for Kids Winter Warm Knitted Cashmere Mittens for 1-4 Years, Velvet Thick Gloves
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

И***а –
I ordered 4 different colors of mittens from this seller, everything is great. The white mittens are the largest among others. I got them for my one-year-old daughter. The color pink is the color of an old rose, not pure pink.
Color: light pink
К***а –
Fast delivery, soft and cute mittens, just right for a warm autumn, suitable for three years old, they even included a gift elastic band.
Color: WHITE
i***r –
Color: red(1-4years)
O***a –
Great gloves, soft, single-layer.
Color: dark gray(1-4years)
Л***а –
good warm mittens
Color: light pink
Л***а –
good warm mittens
Color: black
U***r –
Color: black
g***r –
Color: dark gray(1-4years)
П***а –
excellent gloves
Color: light pink
В***а –
Cute mittens for warm weather. I liked them so much that I immediately ordered a second pair. They are a little big for a 4-year-old child.
Color: light pink
Anonymous –
Good gloves, but not very thick, not really suitable for freezing temperatures.
Color: khaki
Е***а –
For 2.5 years they fit with some room to spare. The child wore them to…
0+5, hands are warm if they haven’t gotten wet. are easy to wash and dry quickly
Color: dark gray(1-4years)