1/12 Scale 4WD RC Pickup Truck Off-Road Climbing Car with Remote Control
$74.99 – $94.99Price range: $74.99 through $94.99
ZWN MN82 MN82S LC79 1/12 Full Scale RC Pickup Short Truck 4WD Remote Control Climbing Off-road Car Toys for Kids Christmas Gifts
Item no: MN-82S
Product name: 1/12 2.4G full-scale four-wheel drive remote control model car pickup.
Product size: 37*15*16CM
Color box size: 41*21*22CM
Outer box size: 82.5 * 42 * 68.5cm.
Unit weight: 1.35KG
Color: yellow, red
Body battery: 7.4V1200mah.
Motor: 280 motor
Steering gear: 17g waterproof steering gear.
Product number: MN82/MN82 PRO
Product : 1/12 2.4G Full Scale 4WD Remote Control Model Car Pickup Truck
Product size: 36 * 15.5 * 15.5 CM
Vehicle battery: 7.4V 500MAH
Motor: 280 motor
Servo: 17g waterproof servo

Features
2.4G, function: forward, backward, left turn, right turn, proportional remote control, two-stage speed change. Remote controller controls headlights with light group: front lights, steering lights and backward lights.
Description:
● The car headlight can be lighted
● Functions: Forward, backward, left turn, right turn, proportional remote control, two-stage transmission, remote control to control headlights
● This car is not a speed car but a skilled car, its best skill is to challenge any rugged road
● Great strength for the car to move through any rugged road, sand, mud, rock rugged mountain road
● The car can move to a long distance and satisfied your wish
MN82S RC CAR


















MN82PRO/MN82 RC CAR






















































\
| Weight | 1.541 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 22 × 20 in |
| Brand Name | MN MODEL |
| Recommend Age | 14+y |
| High-concerned chemical | None |
| Is Electric | Lithium battery |
| Is Batteries Included | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Model Number | MN-82S/MN82PRO/MN82 |
| Controller Mode | MODE2 |
| Certification | CE |
| CE | Type |
| Dimensions | 36*16*16CM |
| Remote Distance | 100M |
| Type | Car |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB Cable |
| Remote Control | No |
| Scale | 1:12 |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Barcode | No |
| Features | Remote Control |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Design | Dirt Bike |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | 30min |
| Choice | yes |
10 reviews for 1/12 Scale 4WD RC Pickup Truck Off-Road Climbing Car with Remote Control
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
A great looking car driv8ng 10kmh perfekt for kids in garden crawler fun. Really ist a great time with so much fun
Color: MN82S Black 1B FB
J***s –
Thank you very much for your product, it is as shown, it arrived on time and in good condition. 😜 excellent product.
Color: MN82S Sliver 1B FB
S***e –
The included battery pack consists of two 18650 cells.
The car itself is great for the price.
Color: MN82S Black 1B FB
Anonymous –
He drives very slowly for a small child! Child enjoys playing with it. 👌🏼
Color: MN82 Red
Anonymous –
Rc arrived in good condition.
Color: MN82S Black 1B FB
C***o –
Top
Color: MN82S Black 1B FB
R***i –
It seems to be alloy, I just checked. Because it will be a Christmas gift for my son. After using it, I will come back to complete the review!
Color: MN82S Black 1B FB Ships From: CHINA
Anonymous –
good quality, it’s fun
Color: MN82S Black 1B FB
A***n –
Very nice product, i will say it was not shipped in the original box which may be a good thing as the original box may not be sturdy enough to handle shipping. The car came with all its parts and works very well. I have gotten it assembled and love it so far. Now of some upgrades.
Color: MN82S Black 1B FB
Anonymous –
Good mn product is well made. I like it. Rc crawler i own 3 already. Mn82 mn168 mn300 i
Color: MN82S Black 1B FB