1:64 Mini RC Truck with Trailer Monster-Regulating Alloy All Terrain Remote Control Car Toy Gift
$24.99 – $28.99Price range: $24.99 through $28.99
Q222 Q223 1/64 RC speed Monster-Regulating Alloy Professional RC Model Cars Toys for Boys Girls Gift
Model: Q222/Q223
Product Color:Green (cyan), blue (red-violet), purple (golden brown), brown (green-golden-red)
Product Dimensions: Q222(8.7*6.5*6CM) Q223(18.5*6.5*6CM)
Product battery: 3.7V 200mAh soft pack lithium battery
Charging connector: TYPE-C USB
Charging time: approximately 40 minutes
Usage time: approximately 30 minutes
Remote control frequency: 2.4G
Remote control battery: Button cell electronic CR2032 – 3V
Remote control distance: ≥15M
Speed: 3.35 KM/H
Main functions of the product:
1. Move forward and backward, turn left and right,
2. With lights, manual mid-position fine-tuning,
3. Three-speed electronic transmission,
4. Automatic demonstration, cruise control,
5. Dual control module: conventional remote control and mobile APP control.
Mini of-Road RC Car










































| Weight | 0.124 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 6 in |
| Brand Name | zwn |
| Recommend Age | 14+y |
| High-concerned chemical | None |
| Is Electric | Lithium battery |
| Origin | |
| Is Batteries Included | Yes |
| Material | Metal |
| Model Number | Q222/Q223 |
| Certification | CE |
| CE | Certificate |
| Dimensions | 18*6.5*6cm |
| Remote Distance | 15M |
| Type | Car |
| Package Includes | al Box, Operating Instructions, Remote Controller, USB Cable |
| Remote Control | Yes |
| Scale | 1:64 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Features | Remote Control |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Flight Time | 30 minutes |
| Choice | yes |
13 reviews for 1:64 Mini RC Truck with Trailer Monster-Regulating Alloy All Terrain Remote Control Car Toy Gift
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

D***y –
The item is nice and working great. The led lights is good.
Color: Brown With trailer
a***r –
Great car and well packed
Color: Green With trailer
a***r –
Great cars and well packed
Color: Blue With trailer
a***r –
Great cars and well packed in box
Color: Purple With trailer
d***u –
I received my package and the product matches the description.
Color: Brown With trailer
s***o –
a blast!!!
Color: Blue With trailer
G***m –
Worked really well really fun
Color: Blue
j***a –
I want to buy this car again that’s how i feel about this car but first i’m gonna buy the other ones then i’m gonna come by and buy this one again highly recommend . Thanks, seller thanks ali nice job on the shipping and handling.
Color: Brown With trailer
Anonymous –
Great little truck for the price.. looks great , diecast cab. Suspension on all 4 wheels. Bright lights. Battery lasts a while. I bought 2. satisfied. Recommended. Received on time. Great store.
Color: Purple
Anonymous –
happy with purchase
Color: Brown
S***h –
This truck is great, well worth it.
Color: Brown
Anonymous –
Good looking truck. Has 3 speed modes. Has adjustable steering trim. The camper is only suitable for smooth surfaces. Great battery life. Fun toy. I am an adult and use this in my office for a distraction between focus sessions. Recommend!
Color: Q223 Brown
U***r –
Super cool rc car. it is vivid and responsive. the color is beautiful, some kind of changing hue under certain angles and light. the pairing with its control is fast and has a good range inside home. it is well built but i wouldn’t expect a long life because the tiny parts under it. one of the front wheels came a bit bended but i managed to straighten the axle and it was good. the battery is also good so far. i haven’t charged the car and played a lot with my son. also, careful with the little kids because some little parts are easy to remove, like the rubber tires and the suspension bars underneath. the app doesn’t work with iphones, that is something to consider.
Color: Q223 Green Ships From: