Soft Velvet Plaid Cushion Covers 30×50 cm for Living Room Sofa
Rated 4.95 out of 5 based on 20 customer ratings
(20 customer reviews)
$13.99
SKU:
1NRHJDVPI7BJ
Category: Home Textile
Description





















Additional information
| Weight | 0.120 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 18 × 3 in |
| Brand Name | CANIRICA |
| High-concerned chemical | None |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Origin | |
| CN | |
| Material | Velvet Fabric |
| Product application scenarios | Bed |
| Whether printing | No |
| Pattern Type | Solid |
| Shape | Square |
| Style | plain, Plain |
| Use | Seat, Decorative, Car |
| Model Number | HLRPC001 |
| Pattern | Plain Dyed |
| Set Type | No |
| Technics | Woven |
| is_customized | Yes |
| Size | 30*50 cm |
| Dimension | 12*20 inch |
| Scenes | Home Decor, Living Room, Sofa Decoration, Couch, Car |
| Product Care Instructions | Machine Wash, Hand Wash |
| Number of Pieces | 1 |
| Feature | Soft |
| Item Weight | 0.09kg |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Reviews (20)
20 reviews for Soft Velvet Plaid Cushion Covers 30×50 cm for Living Room Sofa
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$24.99 – $51.99Price range: $24.99 through $51.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$116.99 – $195.99Price range: $116.99 through $195.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$53.99 – $87.99Price range: $53.99 through $87.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$130.99 – $195.99Price range: $130.99 through $195.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$30.99 – $55.99Price range: $30.99 through $55.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$26.99 – $52.99Price range: $26.99 through $52.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$20.99 – $49.99Price range: $20.99 through $49.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

S***s –
Good quality, fast shipping. Would buy again from this seller
Color: Green Size: 30cm x 50cm
E***a –
beautiful fabric
Color: Purple Size: 30cm x 50cm
l***r –
Color: Light Green Size: 30cm x 50cm
E***r –
beautiful third-hand covers, you didn’t expect them to be so beautiful, soft to touch, and they fit perfectly without any smell. I recommend them.
Color: White Size: 30cm x 50cm
M***t –
Color: Lemon Yellow Size: 30cm x 50cm
S***l –
Color: Navy Blue Size: 30cm x 50cm
M***Z –
Color: Dark Brown Size: 30cm x 50cm
Z***i –
Smooth fabric texture and fits well. Blends with my existing white, green beige bed linens. May buy other colours.
Color: Mint Green Size: 30cm x 50cm
M***O –
I was very surprised by the quality of the fabric. The perfect color. The shipping was very fast. Very happy with the purchase.
Color: Teal Size: 30cm x 50cm
K***r –
It’s okay for the price. The cushion cover is a bit uneven when you put it in whole, but it looks pretty when you just put the cushion inside. I will buy it again.
Color: White Size: 30cm x 50cm
M***O –
Color: Orange Size: 30cm x 50cm
M***O –
Color: Purple Size: 30cm x 50cm
R***Z –
Color: Silver Size: 30cm x 50cm
M***o –
good velvet.
nice color
Color: Light Blue Size: 30cm x 50cm
P***F –
Feels good. Ok material for pricing
Color: Wine Red Size: 30cm x 50cm
M***x –
Color: White Size: 30cm x 50cm
Anonymous –
It is the right size but a very tight fit for the 30 cm x 50 cm pillow i needed it for.
Color: Light Gray Size: 30cm x 50cm
Anonymous –
Perfect, they are very soft and the size is exact, they arrived quickly and coincidentally it was the New Year in ; it has a hidden zipper.
Color: Light Gray Size: 30cm x 50cm
D***L –
Product matches the description
Color: Dark Green Size: 30cm x 50cm
M***O –
Color: Rose Red Size: 30cm x 50cm