Redragon GS520 RGB Desktop Speakers, 2.0 Channel PC Stereo Speaker with 6 Colorful LED Modes, Enhanced Sound, White/Pink
$29.99 – $30.99Price range: $29.99 through $30.99

【Product Features】
*Enhanced Clear Sound – Equipped with advanced sound drive unit with full range 2.0 channel enhanced stereo core, GS520 ANVIL offers you superior auditory feast.
*Touch Controlled RGB Lighting – Not only the sound quality is solid, but also the lighting bar is attractive. 6 modes are choosable for different vibes by touch-control, switch off the light is also available.
*More Than Fancy – Minimalism modern urban design with brushed material style, the seamless blend of dynamic stylish and upscale textural feel.
*Easy-access Volume Control – Individual volume up and volume down buttons make adjusting the volume easy and accurate.
*Plug & Play for Broad Compatibility – USB powered with 3.5mm audio and mic cables allows this rockstar to party on wide types of stages for PC, TV, and Laptop. Up to 31 in (80 cm) cable length between two speakers.
Note: Products with electrical plugs are designed for use in the US. Outlets and voltage differ internationally and this product may require an adapter or converter for use in your destination. Please check compatibility before purchasing.
【Basic Parameters】
Model : Anvil
Speaker Type: Computer
Connectivity Technology: Auxiliary, USB
【Package list】
1 x Speakers
1 x USB Cable
1 x User Manual
【After Sales Policy】
We will provide a replacement or repair service in the following cases:
1. Send the wrong product.
2. Products have quality problems.
3. You receive a fake one.
4. Products cover damage due to user behavior/ accident is NOT COVERED.


| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 18 in |
| Brand Name | REDRAGON |
| REDRAGON Model | GS520 |
| Power Source | USB, USB |
| Inbox adaptor | No |
| Cabinet Material | Plastic |
| Audio Crossover | Full-Range |
| Waterproof | No |
| Communication | Induction |
| Speaker Type | Bookshelf |
| Channels | 2 (2.0) |
| Support APP | Yes |
| Battery | No |
| Category | Speakers |
| Use | Home |
| Origin | |
| Sound Mode | Stereo Sound Mode |
| Voice Control | Yes |
| Number of Loudspeaker Enclosure | 1 |
| Input Power(W) | <25 W |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Input/Output | USB |
| Intelligent Personal Assistant | None |
10 reviews for Redragon GS520 RGB Desktop Speakers, 2.0 Channel PC Stereo Speaker with 6 Colorful LED Modes, Enhanced Sound, White/Pink
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

V***v –
Arrived super, thank you very much.
Color: black Ships From: United States
j***s –
Product as described, fast shipping
Color: black Ships From: United States
G***r –
Honestly was very impressed of the sound quality considering what you pay for these, as well as the looks, these are probably the best budget gaming set up speakers that you’ll find. I love how they look
Color: WHITE Ships From: United States
a***r –
Great speakers. Much sturdier than i imagined. Packaged well. The guy at my post office even dropped the box right in front of me lol
Color: WHITE Ships From: United States
І***r –
Color: WHITE Ships From: United States
Anonymous –
Color: WHITE Ships From: United States
Z***r –
Love this shit, best audio and the best part is i can change the volume with the item
Color: WHITE Ships From: United States
U***r –
They sound really loud and have bass that can be heard from the recommended distance.
Color: black Ships From: United States
Anonymous –
Super cute!! Wish i could get just pure white lighting but eh, still nice. Sound is great, haven’t tested it to it’s limits yet tho
Color: Pink Ships From: United States
Anonymous –
Works well, gets pretty loud for games!
Color: black Ships From: United States