Retro Bluetooth-compatible Speaker Cute Mini Speaker with FM Radio Wireless Speaker with TWS Music Player Hifi Stereo TF USB
Rated 4.80 out of 5 based on 5 customer ratings
(5 customer reviews)
$7.99 – $8.99Price range: $7.99 through $8.99
SKU:
6L4R654KV73V
Category: Portable Audio & Video
Description
Retro Bluetooth-compatible Speaker Cute Mini Speaker with FM Radio Wireless Speaker with TWS Music Player Hifi Stereo TF USB
1.【Bluetooth-compatible 5.0 Technology & Support TWS Pairing/TF Card/AUX/USB Playback】:This speaker uses Bluetooth 5.0 technology, Which is compatible with almost all Bluetooth-compatible devices, and also supports TWS connection, Allowing you to enjoy true stereo sound.In addition, There are USB playback mode,TF card playback mode and support for 3.5mm cable input mode for desktop computers or playback devices without Bluetooth-compatible.
2.【Crystal Clear Sound & Loud Volume】: Stunning stereo with deep bass–The bluetooth-compatible party speaker provides enhanced bass, clear mid and high sound with zero distortion. The excellent performance can bring you a concert-like experience. whatever you listen country music, rock music or popular music, it will let you feel at the real concert scene. Truelly a good atmosphere creator at your party, you will have a great party time with it.
3.【Long Playtime & Fast Recharge】: It makes portability even easier. Listen to music while you enjoy a long bike ride, watch TV shows, and streaming movies for hours, or finish an audio book while you work around the house-all wireless and without interruption.Built-in 500mAh rechargeable battery, the speaker box lasts for about 5 hours of playtime(varies by volume) and it only takes 1.5 hours to fully recharged.
4.【Retro Design And Easy to carry】:This vintage decor weighs 8 ounces and measures 4.5*3*2.4inches (115*78*61mm) ,This vintage bluetooth-compatible speaker has a retro and elegant look. It features a vintage decorative design that blends modern technology and vintage classic aesthetics,The handheld strap design allows us to hang on the wall and take it outdoors, all very convenient. This mini bluetooth-compatible speaker allows you to enjoy high quality music anytime, anywhere.
5.【Excelllent Gift 】 The lovely color and mini size make it to be the first choice for Xmas gift giving. The high-quality materials, exquisite design, not only attractive appearance, but also excellent quality,It could be a perfect christmas decorations. if you have any problems in use, please feel free to contact us, we will provide you with 100% Satisfaction service.
Specifications:
Type: Wireless Speaker
Material: Plastic
Color: White, Dark Green, Light Green, Pink
Size(L*W*H): About 115x78x61mm/4.53×3.07×2.4inch
-Compatible Version: 5.0
Transmission Distance: About 10 m
Playing Time: About 3.5-8h
Charging Time: About 1.5h
Battery: 3.7V 500mah Battery(built in)
Frequency Response Range: 50HZ-20khz
Speaker: 4Ω 3W
SNR: 90dB
Package Included:
1pc x Wireless Speaker
1pc x Type C Cable
1pc x Audio Cable
1pc x Chinese English Manual
























Additional information
| Weight | 0.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 2 in |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Power Source | Battery, USB |
| Inbox adaptor | No |
| Cabinet Material | Plastic |
| Audio Crossover | Full-Range |
| Waterproof | No |
| Communication | Induction |
| Speaker Type | Portable |
| Channels | 1 |
| Support APP | No |
| Battery | Yes |
| Category | Speakers |
| Use | Home |
| Origin | |
| Sound Mode | Standard Mode |
| Voice Control | No |
| Number of Loudspeaker Enclosure | 1 |
| Input Power(W) | <25 W |
| High-concerned chemical | None |
| Input/Output | USB |
| Intelligent Personal Assistant | None |
| Material | Plastic |
Reviews (5)
5 reviews for Retro Bluetooth-compatible Speaker Cute Mini Speaker with FM Radio Wireless Speaker with TWS Music Player Hifi Stereo TF USB
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$49.99 – $57.99Price range: $49.99 through $57.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$23.99 – $24.99Price range: $23.99 through $24.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
New Mini Portable Car Audio A9 Dazzling Crack LED Wireless Bluetooth 4.1 Subwoofer Speaker TF Card
4.8
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$12.99 – $16.99Price range: $12.99 through $16.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$23.99 – $25.99Price range: $23.99 through $25.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Anonymous –
Color: Pink Ships From: United States
S***r –
Color: Pink Ships From: United States
T***r –
Color: black Ships From: United States
Anonymous –
My son loves it
Color: black Ships From: United States
O***v –
Nice bluetooth speaker!
Color: black Ships From: United States