Redragon GS560 RGB Desktop Soundbar, 2.0 Channel Computer Speaker with Dynamic RGB Audio
Rated 4.83 out of 5 based on 6 customer ratings
(6 customer reviews)
$39.99
SKU:
LMA1H4CKAYI5
Category: Portable Audio & Video
Description




Additional information
| Weight | 0.950 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 10 × 11 in |
| Brand Name | REDRAGON |
| Power Source | USB, DC |
| Inbox adaptor | No |
| Cabinet Material | Plastic |
| Audio Crossover | Full-Range |
| Waterproof | No |
| Voltage range | USB (5-20V DC) |
| Communication | Induction |
| Speaker Type | Portable |
| Channels | 2 (2.0) |
| Support APP | No |
| Battery | No |
| Category | Speakers |
| Use | Home |
| Origin | |
| Sound Mode | Stereo Sound Mode |
| Voice Control | No |
| Number of Loudspeaker Enclosure | 1 |
| Input Power(W) | <25 W |
| High-concerned chemical | None |
| Input/Output | USB |
| Intelligent Personal Assistant | None |
Reviews (6)
6 reviews for Redragon GS560 RGB Desktop Soundbar, 2.0 Channel Computer Speaker with Dynamic RGB Audio
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$49.99 – $57.99Price range: $49.99 through $57.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$23.99 – $24.99Price range: $23.99 through $24.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$29.99 – $30.99Price range: $29.99 through $30.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$7.99 – $8.99Price range: $7.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$45.99 – $46.99Price range: $45.99 through $46.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Anonymous –
Color: Pink
a***r –
Color: WHITE
F***o –
very good
Color: Pink
S***g –
Color: WHITE
S***r –
The soundbar itself looks just like in the pictures, it’s pretty and the sound quality is really good
Color: WHITE
Anonymous –
The speaker is bigger than i thought.
But the sound quality is really good and the lights underneath is beautiful. I’m very happy with this purchase ☺️
Color: Pink