2Pcs 2 Inch 4 Ohm 10W Speakers Audio Portable Full Range Sound Dual Magnetic Loudspeaker DIY Home Theater Sound System Speaker
$4.99 – $5.99Price range: $4.99 through $5.99
2 inch dual magnetic full frequency small speaker
Power: 10 W
Resistance:8Ohm
Horn diameter: 50mm
Mounting hole distance: 53mm
Magnet: 30mm+30mm dual magnetic circuit design
Note: we have 4Ohm Speaker too , if you need 4Ohm please contact with us
Packing List:
2 X Speakers
















| Weight | 0.210 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 in |
| Brand Name | PJ.MIAOLAI |
| Power Source | None, None |
| Inbox adaptor | No |
| Cabinet Material | Metal |
| Audio Crossover | Full-Range |
| Waterproof | No |
| Voltage range | Low voltage non-USB (below 75V DC, below 50V AC) |
| Communication | Induction |
| Speaker Type | Portable |
| Channels | 2 (2.0) |
| Support APP | No |
| Battery | No |
| Category | Speakers |
| Use | Home |
| Origin | |
| Sound Mode | Hi-Res Sound Mode, Stereo Sound Mode |
| Voice Control | No |
| Number of Loudspeaker Enclosure | 2 |
| Input Power(W) | <25 W |
| High-concerned chemical | None |
| Input/Output | Other |
| Intelligent Personal Assistant | None |
| Weight[g] | 170g |
| Certification | CE, FCC |
| PMPO | 300W |
| Impedance | 6-8 Ohm |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
12 reviews for 2Pcs 2 Inch 4 Ohm 10W Speakers Audio Portable Full Range Sound Dual Magnetic Loudspeaker DIY Home Theater Sound System Speaker
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
a***r –
These look great i can wait to use them they are for a project i am going to do when more items arrive.
Color: 4 ohm 10W Ships From:
M***m –
A+
Color: 4 ohm 10W Ships From:
r***t –
Everything OK *****
Color: 8 ohm 10W Ships From:
M***s –
Tremendous audio definition
Color: 4 ohm 10W Ships From:
C***o –
I don’t know why these came in a box.
Color: 4 ohm 10W Ships From:
K***m –
Color: 4 ohm 10W Ships From:
Anonymous –
There pretty good for the price i’d buy another except one of my speakers did come damaged from packaging being to tight
Color: 8 ohm 10W Ships From:
Anonymous –
Color: 8 ohm 10W Ships From:
A***z –
THANK YOU
Color: 4 ohm 10W Ships From:
g***a –
Color: 8 ohm 10W Ships From:
Anonymous –
Color: 4 ohm 10W Ships From:
Anonymous –
Color: 8 ohm 10W Ships From: