50℃ Floor Scrubber Dryer Machine For Carpet Fabric Sweeping 99% Mite Removal For Hotel Cleaning Scrubbing Home Appliance 16KPa
$1,302.99
In stock
50℃ Floor Scrubber Dryer Machine For Carpet Fabric Sweeping 99% Mite Removal For Hotel Cleaning Scrubbing Home Appliance 16KPa
Model: FH52000
Rated power: 1200W
Power cord length: 9M
Product size: 32.6 * 49 * 106.5cm
Suction force: 16000Pa
Voltage frequency: 220-240V
Product weight: 8.39KG
Clear water tank: 3.8L
Sewage tank: 2.1L
Cleaning solution tank capacity: 0.6L
Hose length: 2.5M
Rolling brush speed: 2200 rpm
Brush head spray speed: 550ml
Fabric brush head spray pressure: 110000Pa
Fabric brush head width: 10CM
Package includes: 1 set
























| Weight | 16.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 64 × 50 × 38 in |
| Brand Name | Plooy |
| Dust Box Capacity (L) | >2 L |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 220 V, DC24V |
| Function | Carpet Type, Clean Ground |
| Origin | |
| Power (W) | 1200W |
| CN | Henan |
| Machine Type | Floor Sweeper |
| Applicable Industries | hotel, household |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Engine, Motor |
| Condition | New |
| Place of Origin | Henan, |
| Fuel | Electric |
| Use | Burnishing |
| Cleaning Process | Cold Water Cleaning |
| Cleaning Type | Clean-In-Place (CIP) |
| Dimension(L*W*H) | 1300*720*1420 mm |
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 197 kg |
| Product name | Floor Washing Machine |
| Key word | Floor Cleaner Scrubber |
| After Warranty Service | Video Technical Support Forever |
| Marketing Type | Industrial, Commercial |
| 5 | floor scrubber dryer |
| Clean efficiency | 3600 m2/h |
| 960 | 200 |
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Reviews
There are no reviews yet.