10KG Large Capacity Electric Automatic Clothes Dryer Rack Machine Portable Dryer Clothes Portable Dryer Clothes Home
$67.99
In stock
SKU:
RX31H2S6Z6EB
Category: Major Appliances
Description
Product Description
PRODUCT APPLICATION
COMPANY PROFILE
WHY CHOOSE US
OUR CERTIFICATE
PACKAGING & DELIVERY
FAQ
A) How could I get a sample? Before we received the first order, please afford the sample cost and express fee. We will return the sample cost back to you within your first order.
B) Sample time? Existing items: Within 5-20 days.
C) Whether you could make our brand on your products? Yes. We can print your Logo on both the products and the packages if you can meet our MOQ.
D) Whether you could make your products by our color? Yes, The color of products can be customized if you can meet our MOQ.
E) How to guarantee the quality of your products? 1) Strict detection during production. 2) Strict sampling inspection on products before shipment and intact product packaging ensured.













Additional information
| Weight | 18.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 44 × 78 in |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | |
| High-concerned chemical | None |
| place of origin | Zhejiang, |
| Brand | OME |
| model number | JLAM1014 |
| automatic type | Automatic |
| dimensions (l x w x h (inches) | 410 * 430 * 765cm |
| dryer type | Tumble Dryer |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Power (W) | 210 |
| after-sales service provided | Free spare parts |
| warranty | 1 Year |
| capacity | 10kg |
| installation | Freestanding |
| application | Hotel, Commercial, Household |
| power source | Electric |
| app-controlled | No |
| private mold | No |
| Waterproof grade | IPX4 |
| Rated frequency | 50Hz |
| Dehydration capacity | 10kg |
| Rated voltage | 220 |
| Rated power | 210 |
Reviews (0)
Be the first to review “10KG Large Capacity Electric Automatic Clothes Dryer Rack Machine Portable Dryer Clothes Portable Dryer Clothes Home” Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$35.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$71.99 – $72.99Price range: $71.99 through $72.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page






Reviews
There are no reviews yet.