JISULIFE Portable Turbo Handheld Fan, 100 Winds Speeds Adjustable, 9000 mAh Rechargeable Battery, LED Display, Outdoor Camping
Rated 5.00 out of 5 based on 19 customer ratings
(20 customer reviews)
$102.99
SKU:
RAJ64RJDMMVI
Category: Household Appliances
Description




































Additional information
| Weight | 0.730 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 in |
| Brand Name | JISULIFE |
| Jisulife Model | FA55 |
| High-concerned chemical | None |
| Power (W) | 10w |
| Origin | |
| Remote Control Function | No |
| Voltage | 12 V |
| Timing Function | No Timing |
| Type | Cooling Only, Air Cooling Fan |
| Max. Timing Limit | >8 hours |
| Wind Type | Ultrastrong Wind |
| Installation | Mini |
| Voltage (V) | 5v |
| Air supply mode | Rotary Vane |
| Certification | CB, RoHS, UL |
| Material | Metal |
| Power Source | Battery, USB |
| Rotation Way | Rotate the Page |
| Technology | Other |
| Controlling Mode | Mechanical Timer Control |
| Rotary Vane Quantity | Without Vane |
| Model Number | FA55 |
| Fan Speed | Other |
Reviews (20)
20 reviews for JISULIFE Portable Turbo Handheld Fan, 100 Winds Speeds Adjustable, 9000 mAh Rechargeable Battery, LED Display, Outdoor Camping
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$2.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$13.99 – $18.99Price range: $13.99 through $18.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$7.99 – $11.99Price range: $7.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

U***r –
The price is good,fast delivery quality is great.
Color: 9000mAh brown FA55 Ships From:
A***i –
Great quality and very powerful
Color: 9000mAh black FA55 Ships From:
B***r –
Great portable fan. It does get loud at the highest setting.
Color: 9000mAh brown FA55 Ships From:
8***r –
Color: 9000mAh black FA55 Ships From:
H***d –
Fantastic portable fan with controllable fan speed lasts long time on fully charge – highly recommended.
Color: 9000mAh black FA55 Ships From:
a***r –
Received quickly, it’s great. The only downside is that it’s noisy, otherwise very effective.
Color: 9000mAh brown FA55 Ships From:
Anonymous –
Everything is okay.
Color: 9000mAh black FA55 Ships From:
V***n –
Great product
Color: 9000mAh black FA55 Ships From:
Anonymous –
The contact with the seller was excellent, very professional and responsive. The delivery was fast, I highly recommend this product and this seller without hesitation!
Color: 9000mAh black FA55 Ships From:
Anonymous –
Very quick shipping! Box is a bit dented as it has no padding but fan works fine. Great product and feels sturdy
Color: 9000mAh brown FA55 Ships From:
Anonymous –
The shipping was very fast. The fan is great and works well. Very happy with it. Box was a bit dented through shipping.
Color: 9000mAh black FA55 Ships From:
V***n –
Color: 9000mAh black FA55 Ships From:
Anonymous –
Very nice fans. Will come in handy for travel as it is compact. Fast shipping but the box came a bit damaged due to shipping.
Color: 9000mAh black FA55 Ships From:
a***v –
Very powerful, best fan i ever had, i hope it will last well.
Color: 9000mAh brown FA55 Ships From:
E***b –
Color: 9000mAh black FA55 Ships From:
Anonymous –
Super product
Color: 9000mAh black FA55 Ships From:
S***g –
Color: 9000mAh black FA55 Ships From:
J***a –
This is already my third product with Jisulife including one I bought in the Philippines and since then I continue to trust in its great quality compared to others that work, but this one comes with excellent material, with a pleasant touch, very powerful ventilation motors! I am considering bringing it to the store here 😍
Color: 9000mAh black FA55 Ships From:
r***r –
The product is of very good quality and according to the specifications. 100% recommended.
Color: 9000mAh black FA55 Ships From:
M***n –
Absolutely premium experience. As a lover of details, i must say, they went above and beyond.
Color: 9000mAh black FA55 Ships From: