LED Motion Sensor Light Wireless LED Night Light Type C Rechargeable Light Cabinet Wardrobe Lamp Staircase Backlight For Kitchen
$1.99 – $4.99Price range: $1.99 through $4.99
Please note: Do not use high wattage mobile phone fast charging heads. This product is limited to input voltage: 5V, input current: 1-2A,Please strictly follow the safe input voltage and current when using. Avoid causing damage to the circuit board, battery, or even combustion
※※※Precautions before use:
1. There is protective film on the lampshade, not scratches. Remember to remove it before use.
2. Please use the original charging cable when charging.
3. The induction mode has a light sensing function. If it works in too bright an environment, it won't work very well.
4、Please check the model you purchased before making a purchase.(The functions of monochrome and tricolor versions are different. Please refer to the operating instructions for details)
Regarding the button description for the 3-colorModel:
1、Click: Switch color temperature,And activate the sensing mode (please use in low light environments)
2、Long press: Flashing open constant light mode

Cold White/Warm White button operation guide:
Click once: Turn on the lighting fixture
Click twice: Turn on the night sensor function (for use in low light environments)
Third click: Turn on all day sensing mode (available day and night)
Fourth click: Turn off the light fixture
Long press: Adjust brightness (3color does not have this function)























| Weight | 0.070 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 2 × 1 in |
| Brand Name | Pzsunly |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 5v |
| Luminous Flux | <60 |
| Type | Night Light |
| Is Batteries Included | Yes |
| Shape | Rectangle |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Nominal Voltage | 4.5V |
| Origin | |
| Certification | ce, EMC, FCC, ROHS |
| Power Source | Rechargeable battery |
| Wattage | 0-5W |
| Body Material | ABS |
| Is Smart Device | No |
| Power Generation | Motion |
| Is Batteries Required | Yes |
| Item Type | Night Lights |
| Light Source | LED bulbs |
| Use | EMERGENCY |
| Battery Type | Lithium Metal |
| Choice | yes |
18 reviews for LED Motion Sensor Light Wireless LED Night Light Type C Rechargeable Light Cabinet Wardrobe Lamp Staircase Backlight For Kitchen
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Great little light. Not sure how long the charge lasts. Have had it on for about an hour. Comes with night magnet strips so you can detach easily.
Color: Warm White Light Emitting Color: 50CM
b***s –
Works great.
Color: Cold White Light Emitting Color: 50CM
s***A –
I always use it at night.
It works as described
Very good.
Color: Cold White Light Emitting Color: 50CM
G***I –
small but works well
Color: Cold White Light Emitting Color: 10CM
C***r –
Color: 3color in one Lamp Emitting Color: 30CM
R***o –
Very beautiful and excellent light
Color: Cold White Light Emitting Color: 50CM
Anonymous –
Color: Warm White Light Emitting Color: 20CM
D***4 –
The sticky part really isnt sticky. They charge decently fast and if you wsnt you can manualky turn them on and off instead of using the motion sensor.
Color: 3color in one Lamp Emitting Color: 30CM
s***r –
Good product, bought it at a low price.
Color: Cold White Light Emitting Color: 20CM
A***z –
Color: Cold White Light Emitting Color: 10CM
Anonymous –
Good quality, affordable price, fast delivery, satisfying everything and highly recommended both the seller and the product
Color: Warm White Light Emitting Color: 30CM
C***o –
Color: Cold White Light Emitting Color: 50CM
L***n –
Seems great adjustable light this is small enough but big enough to give enough reading light
Color: Cold White Light Emitting Color: 10CM
j***m –
Color: 3color in one Lamp Emitting Color: 20CM
L***n –
Very satisfied, the motion sensor works
Color: Warm White Light Emitting Color: 30CM
E***O –
Color: Warm White Light Emitting Color: 50CM
Anonymous –
I had already bought others last time and they worked wonderfully, I hope these work the same, thank you.
Color: Cold White Light Emitting Color: 50CM
U***r –
Color: Cold White Light Emitting Color: 50CM