Night Lights Wireless LED Motion Sensor Lamp USB Rechargeable Magnetic For Wardrobe Room Closet Kitchen Aisle Tube Detector Bulb
Rated 4.95 out of 5 based on 19 customer ratings
(20 customer reviews)
$2.99 – $3.99Price range: $2.99 through $3.99
SKU:
JYNEJQ94IXQC
Category: Night Lights
Description
Motion Sensor Night Lights Wireless LED Lamp USB Rechargeable Magnetic For Wardrobe Room Closet Kitchen Aisle Tube Detector Bulb
Specifications:
Type:Intelligent night light
Material:ABS
Product color:White
Light color:White/Warm
Light source:LED
Charging mode:USB charging
Size:10/20/30/50cm
Switch type:Motion sensor
Feature:
Intelligent induction/Energy-saving and power-saving,no need for hands-on operation.
LED light bulbs have extremely low power consumption,low power consumption and high quality.
ABS flame retardant material/Environmentally friendly.
The service life can reach up to 50000 hours.
Applications:
Baby room/Foyer behind door/Bedside bedroom/Restroom/Corridor,etc
Package include:
1*Night Light
1*USB charging cable
Specifications:
Type:Intelligent night light
Material:ABS
Product color:White
Light color:White/Warm
Light source:LED
Charging mode:USB charging
Size:10/20/30/50cm
Switch type:Motion sensor
Feature:
Intelligent induction/Energy-saving and power-saving,no need for hands-on operation.
LED light bulbs have extremely low power consumption,low power consumption and high quality.
ABS flame retardant material/Environmentally friendly.
The service life can reach up to 50000 hours.
Applications:
Baby room/Foyer behind door/Bedside bedroom/Restroom/Corridor,etc
Package include:
1*Night Light
1*USB charging cable































Additional information
| Weight | 0.047 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 8 × 3 in |
| Brand Name | HVIERO |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 5v |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Type | Night Light, Intelligent night light |
| Is Batteries Included | Yes |
| Shape | Rectangle |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Nominal Voltage | 4.5V |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, ROHS, CE, RoHs |
| Power Source | Rechargeable battery |
| Wattage | 0-5W |
| Model Number | Motion Sensor Night Lights |
| Body Material | ABS |
| Is Smart Device | No |
| Power Generation | Motion |
| Is Batteries Required | No |
| Length | 50cm |
| Item Type | Night Lights |
| Use | EMERGENCY |
| Battery Type | Lithium Metal |
| Material | ABS |
| Product color | White |
| Light color | white/Warm |
| Light source | LED |
| Charging mode | USB charging |
| Switch type | Motion sensor |
| Choice | yes |
Reviews (20)
20 reviews for Night Lights Wireless LED Motion Sensor Lamp USB Rechargeable Magnetic For Wardrobe Room Closet Kitchen Aisle Tube Detector Bulb
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$7.99 – $8.99Price range: $7.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $3.99Price range: $2.99 through $3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$1.99 – $3.99Price range: $1.99 through $3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$1.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$9.99 – $40.99Price range: $9.99 through $40.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

H***o –
Color: Warm white Emitting Color: 30cm
J***z –
Color: Warm white Emitting Color: 30cm
D***i –
very satisfied, to be seen in the long term, the fixing is light and will have difficulty being fixed to a porous wall, I will have to come up with a solution because the stickers (auto-adhesive) do not seem to be made to be stuck on an untreated wall ( nude brick). Otherwise, the detector seems to be working
Color: White Emitting Color: 50cm
e***r –
So handy to have this at night so far working great!
Color: Warm white Emitting Color: 30cm
L***s –
This light is so convenient. I have it in my pantry and it is perfect, no light in there so it was very needed.
Color: White Emitting Color: 30cm
x***n –
Color: White Emitting Color: 50cm
J***z –
Color: White Emitting Color: 50cm
P***s –
Color: White Emitting Color: 10cm
Z***k –
Perfect
Color: White Emitting Color: 10cm
E***s –
Color: White Emitting Color: 30cm
Anonymous –
Color: White Emitting Color: 20cm
t***r –
Color: Warm white Emitting Color: 30cm
C***o –
Color: White Emitting Color: 30cm
a***r –
Great product. Exactly as advertised!
Color: White Emitting Color: 30cm
S***a –
Color: White Emitting Color: 50cm
O***z –
Color: White Emitting Color: 20cm
a***r –
works 👍 great
Color: White Emitting Color: 30cm
M***h –
Color: Warm white Emitting Color: 30cm
S***N –
Color: White Emitting Color: 30cm
Anonymous –
Color: Warm white Emitting Color: 10cm