11.5 Inch Brownstone Torch Led Night Lights USB Rechargeable Table Light Game Room Decoration Lamp Kids Birthday Gifts Toy Lamps
Rated 4.83 out of 5 based on 18 customer ratings
(18 customer reviews)
$7.99 – $14.99Price range: $7.99 through $14.99
SKU:
KHRSQJN4AUQV
Category: Night Lights
Description














Additional information
| Weight | 0.282 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 11 × 8 in |
| Brand Name | SeaSoar Smart |
| High-concerned chemical | None |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Type | Atmosphere |
| Is Batteries Included | Yes |
| Shape | Rectangle |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Nominal Voltage | 3.7 V |
| Origin | |
| Certification | ce, EMC, LVD, ROHS, CE, RoHs |
| Wattage | 0-5W |
| Model Number | night light |
| Body Material | ABS |
| Is Smart Device | No |
| Power Generation | Touch |
| Voltage | 5v |
| Item Type | Night Lights |
| Light Source | LED bulbs |
| Use | HOLIDAY |
| Choice | yes |
Reviews (18)
18 reviews for 11.5 Inch Brownstone Torch Led Night Lights USB Rechargeable Table Light Game Room Decoration Lamp Kids Birthday Gifts Toy Lamps
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$7.99 – $9.99Price range: $7.99 through $9.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$1.99 – $2.99Price range: $1.99 through $2.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $3.99Price range: $2.99 through $3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$1.99 – $3.99Price range: $1.99 through $3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$5.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$9.99 – $40.99Price range: $9.99 through $40.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

r***r –
It’s really good to light up the room
Emitting Color: 4 Colors
R***n –
This is nice! Colors do not match that of official. Sides are rougher than the original. But this works well, can be hung on wall, it’s bright and recharges. For the price it’s great!
U***r –
I really like this torch! Different colors simulate a coal torch, redstone torch, and others.
I like the folding bottom which can be attached to the wall at an angle like it would in the game.
It isn’t really bright, but since it is decorative, it doesn’t matter. It still looks and works great.
Emitting Color: 4 Colors
M***h –
I think this is a perfect night light for my son to walk to the bathroom with at night because he’s afraid of the dark and he likes mind craft
Emitting Color: 4 Colors
R***z –
Everything perfect as described, my son loved it and the shipping was wonderful, fast and without issues.
Emitting Color: 4 Colors
T***P –
My kids absolutely love it!! I know nothing about mc, but they say this is super realistic ! !
Emitting Color: 4 Colors
Anonymous –
This product is great. Exactly what you would expect. I love the ability to put it straight up or mount it to a wall.
Emitting Color: 4 Colors
Anonymous –
Great product, its color options are genius, especially the blue one. I recommend it with my eyes closed.
Emitting Color: 4 Colors
Anonymous –
Huge hit with my son, will be buying more
Emitting Color: 4 Colors
Anonymous –
Its exactly like the photo and the light is perfect for nighttime gaming
Emitting Color: 4 Colors
C***s –
My son love it and help as a night lamp
Emitting Color: 4 Colors
l***s –
It is lightweight and very cute in the dark, it shines enough. Good price-quality ratio.
Emitting Color: 4 Colors
T***s –
Amazing and you can mont it to your wall as well
Emitting Color: 4 Colors
Anonymous –
100 percent recommend
Emitting Color: 4 Colors
k***a –
Very good quality and i ordered another that’s on the way!
Emitting Color: Touch 4 colors
K***s –
Perfect just like the picture and description.
Emitting Color: 4 Colors
p***r –
Arrived fast and is the correct item. It works and is actually kind of bright so it will serve as a good night light especially since it can be hung on the wall
Emitting Color: 4 Colors
Anonymous –
Exactly as pictured and as big as pictured. Lights up decent, definitely not gonna guide you through a dark room but works great as room decor or a neat gadget.
Emitting Color: 4 Colors