Motion Sensor LED Night Lights EU Plug Dimmable Cabinet Light for Baby Bedside Bedroom Corridor Wireless Night Lamp Lighting
Rated 4.93 out of 5 based on 14 customer ratings
(14 customer reviews)
$5.99 – $6.99Price range: $5.99 through $6.99
SKU:
EY1GQP1VZD7G
Category: Indoor Lighting
Description
Product parameters:
Induction principle: human body induction
Voltage: AC 110V/AC 220V
Lampshade material: PC
Dimensions: 69.2*40*78.2 (mm)
Switch type: toggle
Style: modern minimalist
Average service life: 50000 (h)
Light color: warm white, Cool white
Power supply mode: plug in









Induction principle: human body induction
Voltage: AC 110V/AC 220V
Lampshade material: PC
Dimensions: 69.2*40*78.2 (mm)
Switch type: toggle
Style: modern minimalist
Average service life: 50000 (h)
Light color: warm white, Cool white
Power supply mode: plug in























Additional information
| Weight | 0.750 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 in |
| Brand Name | bandian originality |
| Is Batteries Included | No |
| Voltage | 110-240V |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | No |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | |
| Certification | ce, CE |
| Power Source | AC |
| Luminous Flux | <60 |
| Power Generation | Switch |
| Model Number | Motion Sensor Lighting |
| Is Dimmable | Yes |
| is_customized | None |
| Material | ABS |
| Is Smart Device | No |
| Mode 1 | Always bright |
| Mode 2 | Motion Sensor |
| Mode | Adjustable brightness |
| Features | Dimmable |
| Features 1 | Motion Sensor |
| Features 2 | Sensor lamp |
| Features 3 | Motion Sensor lamp |
| Features 4 | Night Light EU |
| Features 5 | Night Light US |
| Features 6 | Night light LED |
| Features 7 | Home lighting |
| Features 8 | LED lighting |
| Features 9 | Baby night light |
| Features 10 | Baby Night Light Bedroom |
| Features 11 | Bedroom night light |
| Features 12 | Corridor night light |
| Features 13 | Dimmable night light |
| Features 14 | Portable night light |
| Factory stock | Support retail and wholesale |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Reviews (14)
14 reviews for Motion Sensor LED Night Lights EU Plug Dimmable Cabinet Light for Baby Bedside Bedroom Corridor Wireless Night Lamp Lighting
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$5.99 – $23.99Price range: $5.99 through $23.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99 – $8.99Price range: $3.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$49.99 – $69.99Price range: $49.99 through $69.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $4.99Price range: $2.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Anonymous –
Second order. Excellent;
Color: EU-warm-220V
S***i –
It’s okay, it works very well. I recommend.
Color: EU-warm-220V
Anonymous –
The product is exactly as described in the publication. I ordered two. Satisfied with my order.
Color: US-warm-110V
k***r –
Good quality product .
Color: US-white-110V
O***s –
Color: EU-warm-220V
J***r –
Color: EU-warm-220V
R***i –
Color: EU-white-220V
V***k –
Cool! Ok.
Color: US-white-110V
M***o –
correct functionality, I am satisfied
Color: EU-white-220V
M***y –
Came in a damaged box but the product itself has no damages. Motion detection works flawlessly. Just bright enough to light up a small room.
Color: EU-warm-220V
R***r –
Probando
Color: US-white-110V
c***l –
Very good to do business with
Color: US-white-110V
K***s –
Color: EU-warm-220V
Anonymous –
Color: EU-warm-220V